Szkolenie inne niż wszystkie

0
392

Większość szkoleń w Akademickim Związku Sportowym dotyczy promocji organizowanych wydarzeń, spraw regulaminowych Akademickich Mistrzostw Polski, kwestii organizacyjnych AZS czy rozliczania dotacji. Ale nie tym razem!

Pod koniec lutego w Centralnym Ośrodku Sportu Akademickiego w Wilkasach odbyło się szkolenie podatkowe zorganizowane specjalnie dla księgowych i pracowników jednostek Akademickiego Związku Sportowego posiadających osobowość prawną. Kim oni są? To osoby, których zwykle nie widać na imprezach sportowych. To nie one przygotowują obiekt do zawodów, dbają o sferę promocyjną i organizacyjną, wręczają medale i dyplomy najlepszym sportowcom. Rzadko można ich spotkać podczas organizowanych przez AZS zawodów, turniejów czy innych wydarzeń. Ale bez nich kluby, które samodzielnie prowadzą swoją działalność, najzwyczajniej by nie istniały.

Ponad 30 osób z całej Polski spędziło pierwszy dzień szkolenia na aktualizowaniu swojej wiedzy z zakresu podatku dochodowego od osób fizycznych. Omawiane były tajniki wiedzy związanej z rozliczaniem podatków od wynagrodzeń i delegacji sędziowskich, nagród i stypendiów dla zawodników, a także inne „przyziemne” sprawy z życia każdego księgowego.

Drugi dzień szkolenia dedykowany był podatkowi VAT. Dla niewtajemniczonych – poruszone zostały tematy związane z wystawianiem faktur np. za zawody sportowe, rozliczaniem organizowanych wyjazdów i obozów sportowych, omówiono deklaracje VAT oraz pozostałe zmiany, które zostały już i w najbliższym czasie będą wprowadzone przez Ministerstwo Finansów.

To pierwsze takie szkolenie organizowane przez AZS, miejmy nadzieję, że nie ostatnie!

Tekst i zdjęcia: Magdalena Wielgosz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here