Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn odnieśli 300. zwycięstwo w historii występów w PlusLidze. Ekipa ze stolicy Warmii i Mazur pokonała przed własną publicznością LUK Lublin 3:0. Statuetka MVP powędrowała do Jana Firleja.

Olsztynianie wyszli do poniedziałkowego bardzo zmobilizowani, co przełożyło się na ich dyspozycję na parkiecie. W każdej partii przeważali na parkiecie, pewnie zwyciężając bez straty seta (25:20, 25:14, 25:17). Statuetkę MVP otrzymał Jan Firlej.

Tym samym Indykpol AZS Olsztyn odniósł 300. zwycięstwo w historii swoich pojedynków w rozgrywkach ekstraklasy. Akademicy z Kortowa są jedną z trzech drużyn (obok Jastrzębskiego Węgla i Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), która występuje w najwyższej klasie rozgrywek od 21 lat.

Patrząc w pomeczowe statystyki, olsztynianie potwierdzili swoją dobrą dyspozycję we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Indykpol AZS dysponował dokładniejszym przyjęciem (60% dokładnego przyjęcia przy 49% dokładnego przyjęcia rywali), skuteczniejszym atakiem (65% do 39%), blokiem (10:1). Obie ekipy zanotowały po 3 asy serwisowe. Najwięcej punktów w ekipie gospodarzy zdobył TJ DeFalco (23 pkt.), a u gości – Bartosz Filipiak (12 pkt.). Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn do poniedziałkowego spotkania w Iławie przystąpili bez trenera Javiera Webera, który z powodu choroby pozostał w Olsztynie. Drużynę poprowadził Marcin Mierzejewski.

– To był dobry mecz w naszym wykonaniu. A zawodnicy cieszyli się, że są razem na boisku i wszystko im wychodzi. Ten zespół jest jak maszyna, którą ciężko jest zatrzymać. Trzeba naprawdę dobrze grać, żeby powiedzieć im: pas, teraz my! – powiedział Marcin Mierzejewski na antenie Radia UWM FM.

Dla Janka Firleja była to druga statuetka MVP w tym sezonie. Co rozgrywający powiedział chwilę po zakończeniu spotkania? – Muszę pochwalić przyjęcie w naszym zespole. Chłopaki zrobili kapitalną robotę w tym elemencie gry. Wszystko miałem przyjętę „na głowę” i mogłem się zabawić. Cieszy nas również sposób, w jaki zagraliśmy – stwierdził Firlej na antenie Radia UWM FM.

Więcej pomeczowych rozmów znajdziesz na stronie Radia UWM FM – posłuchaj rozmów online. W kolejnym spotkaniu Indykpol AZS Olsztyn zmierzy się na wyjeździe z Cuprum Lubin (sobota, 12 lutego godz. 18:00). Transmisja m.in na antenie Radia UWM FM. Sponsorem siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn jest Grupa PZU S.A.