Znamy półfinalistów turniejów o akademickie mistrzostwo Polski w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn. W obu turniejach w czwórce najlepszych drużyn są ubiegłoroczni zwycięzcy.
Wśród pań w półfinałach zagrają Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie z Uniwersytetem Adama Mickiewicza w Poznaniu i Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie z Akademią Wychowania Fizycznego w Katowicach. Z kolei w turnieju panów o grę w finale zagrają Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie z Politechniką Opolską oraz Uniwersytet Rzeszowski z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
Mecze półfinałowe odbędą się w niedzielę przed południem, a następnie zaplanowane są starcia medalowe. Zakończenie imprezy planowane jest ok. godz. 17 w hali Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.







![Michał Pasiut jedną z gwiazd mistrzostw świata. Koniec zmagań w Oklahoma City [WIDEO, ZDJECIA]](https://pasja.azs.pl/wp-content/uploads/2026/07/Oklahoma_MS_23072026_MichalPasiut_photo_PawelSkraba_05-218x150.jpg)














![Polskie drużyny nadal w światowej czołówce akademickiej piłki ręcznej! [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://pasja.azs.pl/wp-content/uploads/2026/06/4_AMS_Pilka_Reczna_M_27062026_Fot_Bartek_Wojtowicz_BW1_1292-218x150.jpg)







