Studenci Uniwersytetu Łódzkiego wygrali Akademickie Mistrzostwa Polski w tenisie, które zakończyły się w niedzielę w Łodzi. W turnieju pań najlepsza była drużyna Uniwersytetu Warszawskiego.

W turnieju mężczyzn nie było wątpliwości, która z drużyn jest najmocniejsza. Łodzianie, którzy bronili złotych medali, w składzie: Kamil Majchrzak, Piotr Matuszewski i Piotr Gryńkowski przez cały turniej oddali tylko jednego seta – w grze podwójnej w finałowym meczu z Akademią Leona Koźmińskiego w Warszawie. Drużyna ALK walczyła w składzie: Kacper Żuk, Yann Wojcik, Maciej Rajski i Piotr Zbroja.

Brązowy medal w rywalizacji mężczyzn wywalczyła ekipa Uniwersytetu Warszawskiego w składzie Bartosz Klukowski, Piotr Kropiwnicki, Tomasz Moczek i Mikołaj Jędruszczak. Lepiej spisały się zawodniczki Uniwersytetu Warszawskiego, które występowały w Łodzi w składzie Aleksandra Tomczyk, Joanna Nowakowska, Zofia Kulig, Valeryia Darashuk. Warszawskie studentki w finale zwyciężyły Politechnikę Krakowską (Julia Konik, Barbara Dworzańska, Justyna Sasiak, Anna Dziarkowska) 2:0. Brązowe medale wywalczyły zawodniczki Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, które broniły złotych medali. Poznanianki w łódzkim turnieju grały w składzie: Zofia Stanisz, Julia Przybylska, Agata Miazga.

Organizacja całego cyklu Akademickich Mistrzostw Polski współfinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, a partnerem strategicznym jest Grupa LOTOS S.A. Partnerem mistrzostw w tenisie była firma Head, a zawody zostały objęte honorowym patronatem Prezydent Miasta Łodzi Hanny Zdanowskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj