Ruszył nowy rok akademicki, a wraz z nim Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS! W pierwszy weekend października na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie odbyły się IMP AZS w szermierce.

Cykl IMP AZS skierowany jest do wszystkich, pełnoletnich osób z niepełnosprawnościami uprawiających lub chcących uprawiać sport amatorsko. Tak jak we wszystkich dyscyplinach z kalendarza IMP AZS, zawody poprzedziły warsztaty teoretyczne i praktyczne. Mając już podstawową wiedzę z zakresu natarć i zasłon, uczestnicy przystąpili do walk z bronią Go-Now.

Ze względu na stopnie i rodzaje niepełnosprawności, zawodnicy rywalizowali w sześciu klasach startowych do pięciu punktów. Walki odbywały się zarówno na wózkach, jak i w pozycji stojącej. Finałowe walki odbywały się w pełnym stroju szermierczym oraz z floretem w dłoni. To one przysporzyły najwięcej emocji.

Najlepszymi w swoich kategoriach okazali się:

Foto: Ewa Milun-Walczak / MILUNA

Więcej zdjęć znajdziesz na oficjalnym profilu IMP AZS.

Jeszcze w październiku odbędą się kolejne zawody dla osób z niepełnosprawnościami. W dniach 28-30 października w Siedlcach rozegrane zostaną IMP AZS w podnoszeniu ciężarów.

Cykl Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS wspierają: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Sponsorami zawodów są Grupa ORLEN i Grupa PZU. Organizatorem IMP AZS w szermierce był Akademicki Związek Sportowy we współpracy z IKS AWF Warszawa.