Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu były prawdziwym popisem lekkoatletów związanych z AZS.

Gwiazdą piłkarskiej reprezentacji Polski jest Robert Lewandowski. O tym, że wybitny napastnik na co dzień występuje w Bayernie Monachium, wie w naszym kraju chyba każde dziecko. O tym, że lider koszykarskiej kadry Mateusz Ponitka gra w rosyjskim Zenicie, a MVP siatkarskiego mundialu Bartosz Kurek we włoskiej Monzy, też wielu słyszało. Ale czy zdają sobie państwo sprawę, jakie kluby reprezentują np. biegaczka Justyna Święty-Ersetic czy kulomiot Konrad Bukowiecki? Jeśli w tej chwili ktoś odpowiedział twierdząco, z pewnością należy do mniejszości.

Wszystkie oczy na Toruń

Przynależność klubowa przedstawicieli takich dyscyplin jak lekkoatletyka czy pływanie to temat, który wciąż bywa pomijany w przekazie medialnym. Na zmianie podejścia do tej sprawy szczególnie zależy ludziom AZS. Mogą w tym pomóc odpowiednio przedstawione sukcesy w dużych imprezach, przede wszystkim igrzyskach olimpijskich w Tokio.

Na razie jednak oczy wszystkich kibiców były zwrócone na Toruń, gdzie odbyły się 64. Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Przywołani już reprezentanci królowej sportu są związani z AZS, podobnie jak kilkudziesięciu innych medalistów toruńskich mistrzostw. W sumie w mieście Kopernika sportowcy należący do stowarzyszenia zdobyli 13 złotych, 18 srebrnych i 18 brązowych medali. To naprawdę imponujący dorobek!

Ministerstwo doceniło

Takie wyniki to kolejne dobre wieści dla AZS, którego pozycja w środowisku sportowym wzrasta od dłuższego czasu. Lwią część polskiej kadry olimpijskiej stanowią zawodnicy w jakiś sposób związani ze stowarzyszeniem, ale Akademicki Związek Sportowy dba nawet o pracę u podstaw, realizując różne programy w szkołach podstawowych czy przedszkolach. Zauważyło to Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, czyniąc organizację głównym partnerem w programie Narodowa Reprezentacja Akademicka. Rola związku jest także kluczowa dla Ministerstwa Sportu. Warto dodać, że minister Danuta Dmowska-Andrzejuk zaproponowała właśnie stworzenie Akademickich Centrów Olimpijskich.

Materiał dostępny także na stronie patrona medialnego – Przeglądu Sportowego: TUTAJ

Foto: Paweł Skraba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj