W dniach 8-10 grudnia po raz drugi zorganizowany zostanie w Bydgoszczy Kongres Szachowy „Od Pionka do Hetmana”. Atrakcje czekają nie tylko uczestniczących w turnieju zawodników, ale i wszystkich zainteresowanych pasjonatów szachów. Ruszyły zapisy do wzięcia udziału w serii eksperckich paneli.

Kongres odbędzie się na terenie Politechniki Bydgoskiej. Będzie skierowany aż do trzech grup docelowych. W ramach kongresu odbędą się Turniej Talentów dla uczestników projektu z całej Polski, kongres dziecięcy dla dzieci uczących się gry, jak i kongres dla pełnoletnich uczestników poświęcony najważniejszym zagadnieniom związanym z szachami.

Udział w kongresie jest bezpłatny. Organizator zapewnia dla zarejestrowanych i potwierdzonych pełnoletnich uczestników nocleg (od 8 do 10 grudnia) ze śniadaniem i obiadem w miejscu kongresu, jak i udział w zaplanowanych panelach. W celu zgłoszenia należy wypełnić formularz dostępny TUTAJ. Zgłoszenie nie jest równoznaczne z rejestracją na kongres. Każdy otrzyma mailowe potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia i ewentualnej rezerwacji noclegu.

Kongres ponownie gościć będzie gwiazdy polskich szachów oraz ambasadorów projektu – Radosława Wojtaszka, Bartosza Soćko, Monikę Soćko oraz Alinę Kaszlińską. Zaplanowane są między innymi mecze pokazowe i seria wykładów dotyczących m.in. roli psychologii w szachach. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie kongresu.

Głównym partnerem wydarzenia jest Krajowa Grupa Spożywcza, a partnerem wydarzenia Totalizator Sportowy – właściciel marki LOTTO.