Zamiast medalu zdobyli… doświadczenie

0
42
Fot. Facebook Agnieszki Kobus-Zawojskiej
Agnieszka Kobus-Zawojska i Maciej Zawojski startowali w mistrzostwach świata w wioślarstwie na długim dystansie. 

Dwukrotna medalistka olimpijska w wioślarstwie Agnieszka Kobus-Zawojska oraz jej mąż – także wioślarz – Maciej Zawojski, wystąpili w Portugalii w mistrzostwach świata wioślarstwie morskim. Dla Agnieszki był to debiut w tym sporcie, Maciek starował już raz w podobnych zawodach w ubiegłym roku.

Tydzień temu sprawdzili formę w sprinterskiej odmianie wioślarstwa morskiego, kończąc rywalizację na fazie pucharowej. W ten weekend wzięli udział w mistrzostwach świata na długim dystansie startując w dwójce mieszanej. Kwalifikacje (wyścig na dystansie 4 km) udało im się przejść zapewnili sobie start w finale (wyścig na 6 km), w którym wystąpiło 20 najlepszych osad. W finale zapłacili jednak „frycowe” i najpierw popełnili falstart, za co dostali 10 sekund kary, a potem wywrócili się na jednym z nawrotów… Zdołali jednak się pozbierać, wsiąść z powrotem do łódki i dopłynąć do mety, ale o dobrym wyniku już nie mogło być mowy – zawody ukończyli na 20. miejscu.

Posłuchajcie co Agnieszka mówiła po kwalifikacjach oraz jak finałowy wyścig relacjonował Maciek na stronie Polskiego Radia Czwórka.

Tekst: Dariusz Matyja