Realizujemy zajęcia z Budżetu Obywatelskiego

0
972

AZS Lublin aktywnie rozpoczął semestr letni na lubelskich uczelniach, uruchamiając zajęcia sportowo-rekreacyjne realizowane w ramach wygranych projektów Budżetu Obywatelskiego Miasta Lublin na rok 2019. 

Aktywny Student został wprowadzony cztery lata temu w Lublinie. Od samego początku cieszą się ogromną popularnością. Na pięciu największych lubelskich uczelniach są realizowane bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne. Projekt Aktywni Młodzi to nowa inicjatywa, która jest skierowany dla uczniów i studentów mieszkających w Lublinie w wieku 16-26 lat. To znakomita okazja do integracji młodzieży szkolnej i studentów.

Aktywny Student i Aktywni Młodzi – COVER promujący zajęcia sportowo-rekreacyjne

Warto wspomnieć, że nie są to jedyne bezpłatne zajęcia sportowe w Lublinie. Miasto Lublin ma przygotowaną ofertę zajęć dla mieszkańców pn. Aktywny Lublin oraz dla wszystkich uczniów lubelskich szkół – projekt Aktywny Uczeń. Ponadto od 2019 roku są realizowane Amatorskie Ligi Lublina m.in. w futsalu, piłce siatkowej i tenisie stołowym.

Lublin nie jest jedynym miastem realizującym zwycięskie projekty Budżetu Obywatelskiego. Już drugi rok odbywają się zajęcia w ramach projektu „Młodość pełna pasji – bezpłatne zajęcia sportowo-rekreacyjne oraz rywalizacja uczniów i studentów” w Budżecie Obywatelskim samorządu województwa łódzkiego. Pomysłodawcą i operatorem jest Klub Uczelniany AZS Politechniki Łódzkiej.

Natomiast od tego roku dołączył również Kraków. Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego wprowadził do Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego zadanie „Aktywny Student”, które polega także na organizowaniu dodatkowych zajęć dla krakowskich żaków.

Grafika: Wojciech Stańko, Zdjęcie i Wideo: Bartłomiej Wójtowicz