Za nami połowa fazy jesiennej

0
250

Po czterech kolejkach AZS Edu Esports 2020/2021 mamy jak dotąd 9 zespołów, które zdobyły komplet punktów – 6 w League of Legends i 3 w Counter-Strike’a. Czy wszystkie utrzymają tempo i awansują do fazy wiosennej?

LEAGUE OF LEGENDS

Poprzedni tydzień na Summoner’s Rift upłynął bez niespodzianek. Trzy punkty dopisali sobie faworyci – Uniwersytet Gdański i Akademia Górniczo-Hutnicza z grupy pierwszej, politechniki z Gdańska i Wrocławia z grupy drugiej oraz Politechnika Krakowska i Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych z trzeciej.

Żanda z tych drużyn nie zaznała jeszcze porażki w bieżącym sezonie AZS Edu Esports, zatem walka o awans nie tylko do fazy wiosennej, ale i University Esports Masters, zapowiada się pasjonująco.

COUNTER-STRIKE: GLOBAL OFFENSIVE

W grupie pierwszej pozycję lidera dzielą reprezentacje PJATK oraz PWr, mimo że obie drużyny pauzowały po jednej kolejce. Teraz dopisały sobie kolejne 3 punkty, podobnie jak Politechnika Śląska, która w świetnym stylu wróciła na zwycięskie tory w meczu z Uniwersytetem Wrocławskim (16:0 na Mirage, 16:4 na Trainie).

Kompletem punktów w grupie drugiej mogą pochwalić się tylko studenci Politechniki Krakowskiej, którzy w ubiegłym tygodniu pokonali lubliński Uniwersytet Przyrodniczy (16:4 na Mirage, 16:13 na Nuke). Tuż za “Smokami z PK” plasuje się Politechnika Gdańska, która rozbiła WSB we Wrocławiu (16:3 na Trainie, 16:1 na Mirage), ale Pomorzanie mają jeden mecz rozegrany więcej.

W trzeciej grupie uświadczyliśmy dwa remisy, w tym jeden w czubie tabeli – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach podzielił się punktami z Akademią Techniczno-Humanistyczną (16:14 na Nuke, 6:16 na Trainie). Podczas pauzy Uniwersytetu Gdańskigo, na pozycję lidera wróciła Akademia Leona Koźmińskiego po wygranej z Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym (16:3 na Vertigo, 16:3 na Mirage).

Do emocji z AZS Edu Esports wracamy w styczniu. Z końcem miesiąca będziemy mieli pewność, kto awansuje do fazy wiosennej, a także kto będzie reprezetnował Polskę na University Esports Masters. Do zobaczenia w nowym roku na twitch.tv/esports_assoc!