Już tylko 30 dni pozostało do rozpoczęcia tegorocznych AMP w lekkiej atletyce. Przygotowania do największej imprezy sezonu toczą się pełną parą, a gospodarz – Organizacja Środowiskowa AZS Poznań – funkcjonuje już w trybie najwyższej gotowości.

W dniach 20-22 maja w Poznaniu odbędą się Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Większość zagadnień organizacyjnych związanych z tą imprezą przewija się przez biurko Emilii Ludwikowskiej, dyrektora OŚ AZS Poznań.

Piotr Kuś (Pasja AZS): – Rozumiem, że AMPy lekkoatletyczne są teraz w AZS Poznań najgorętszym tematem.
Emilia Ludwikowska: – Zdecydowanie tak. Im mniej czasu do rozpoczęcia zawodów, tym więcej pojawia się zagadnień wymagających pilnego rozwiązania.

– Właśnie mija termin wstępnych zgłoszeń.
– Dokładnie dzisiaj o północy (rozmawiamy 19 kwietnia – przyp. PK), czyli już za kilka godzin. Napływające zgłoszenia nie pozostawiają wątpliwości, że przeprowadzimy w Poznaniu największą imprezę w tegorocznym cyklu AMPów, co dodatkowo nas wszystkich mobilizuje.

– Możesz podać jakieś liczby?
– Zjawią się u nas reprezentanci przynajmniej 80 uczelni, a na wciąż otwartej liście zgłoszeń jest w tej chwili 1157 osób. Zdaje się, że największa ekipa przyjedzie z Gdańska, z Uniwersytetu, to aż 43 osoby. Po 37 uczestników zaanonsowała krakowska AGH i Uniwersytet Warszawski, a 36 Wojskowa Akademia Techniczna, również w Warszawy. Cieszy mnie, że niemal w komplecie do mistrzostw zgłosiły się uczelnie wielkopolskie, z 32-osobową reprezentacją Politechniki Poznańskiej oraz 31-osobową Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

– Czego mogą się spodziewać w Poznaniu uczestnicy lekkoatletycznych AMPów?
– Przede wszystkim gwarantujemy gościnność, rzetelność i kompetencję całego zespołu organizatorów. Poza tym zapewnimy doskonałe warunki do startu na odnowionym, nowoczesnym stadionie lekkoatletycznym Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Ekipy korzystające z naszej oferty, mogą liczyć na bardzo dobre warunki zakwaterowania w renomowanych hotelach, które zresztą zaoferowały na AMP spore upusty. Gwarantujemy kulturalną zabawę oraz atrakcje w jednym z modnych klubów w centrum Poznania, wynajętym na piątkowy wieczór specjalnie dla lekkoatletów, a wreszcie cenne nagrody dla najlepszych i niezapomniane wrażenia dla wszystkich naszych gości. Liczymy, że na stadionie pojawią się liczni kibice i pomogą zawodnikom w uzyskiwaniu jak najlepszych rezultatów.

– Czego należy życzyć organizatorom na 30 dni przed AMPami?
– Wytrwałości, napływu sponsorów, sumienności kontrahentów, a o godzinie zero – dobrej lekkoatletycznej pogody.

– Dziękuję bardzo za rozmowę.

Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, a ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A. Zawody wspiera sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego – Grupa PZU S.A. Zawody w stolicy Wielkopolski odbywają się dzięki wsparciu Rady Miasta Poznania.

Piotr Kuś