Z SKSu do AZSu po raz piąty

0
1736

Akademicki Związek Sportowy po raz piąty zorganizował akademickie mistrzostwa dla uczniów szkół średnich pn. Z SKSu do AZSu. W klasyfikacji generalnej miast wygrał Lublin.

Idea zawodów dla uczniów szkół średnich wywodzi się z Lublina. Od ponad dziesięciu lat AZS Lublin prowadzi rozgrywki „Z UKS-u do AZS-u. Studiuj w Lublinie!”, które stały się eliminacjami do ogólnopolskiego finału. Mają one na celu promocje lubelskich uczelni, nowoczesnych kierunków oraz akademickich ośrodków sportowych w Lublinie.

Od 2015 roku w drugi weekend grudnia AZS Warszawa organizuje ogólnopolski finał. Zaprasza na obiekty sportowe Uniwersytetu Warszawskiego, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie uczniów z całej Polski. Dla nich są to wyjątkowe zawody – oprócz rywalizacji mają możliwość zwiedzić stolicę.

– Grało nam się bardzo przyjemnie, atmosfera była cudowna. Szkoda trochę, że nie wygrałyśmy. Ale powalczymy na pewno następnym razem, z lepszym nastawieniem i większą energią i podbijemy boiska. Tak, za rok po zwycięstwo! – mówiła Julia z Warszawy.

– Bardzo fajna impreza. Jest możliwość pozwiedzania i wyrwania się z naszego miasta. Zobaczenie kawałka Polski i zmierzenia się z drużynami, z którymi na co dzień nie mamy kontaktu. Wiec idea tej imprezy jest bardzo, bardzo fajna – opowiadała Ala z Opola.

Kolejna edycja akademickich mistrzostw dla uczniów szkół średnich już 2020 roku. Gorąco zachęcamy do udziału w eliminacjach regionalnych. Więcej informacji, zdjęć oraz materiał wideo z zawodów na profilu FB AZS Warszawa. Szczegółowe wyniki z rozgrywek natomiast znajdują się na stronie AZS Warszawa.

Zdjęcia i wywiady: AZS Warszawa
Tekst opracował: Piotr Rejmer

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj