Z lubuskiego po bilet na AMP

0
1169

W dniu 12 maja odbyły się Akademickie Mistrzostwa Lubuskiego w siatkówce plażowej, tenisie ziemnym i boccia. Równo o godzinie 11 na obiektach sportowych Uniwersytetu Zielonogórskiego w Sulechowie rozpoczęła się rywalizacja sportowa, a było o co walczyć! O awans do półfinału Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej rywalizowało 5 par żeńskich i 4 męskie.

Pomimo tak dużego zainteresowania, w wyniku zeszłorocznej frekwencji bilet mogły wywalczyć 3 pary męskie oraz tylko jedna żeńska. Ten fakt jeszcze bardziej rozbudził wolę rywalizacji o najlepszą lokatę wśród pań – o wyłonieniu mistrzyń lubuskiego w siatkówce plażowej zadecydowały 2 małe punkty! Wśród par, które wywalczyły awans do półfinałów AMP znaleźli się:

– Zuzanna Wróbel, Weronika Marciniec – Uniwersytet Zielonogórski (I miejsce)
– Jakub Czarnecki, Jan Czarnecki – Uniwersytet Zielonogórski (I miejsce)
– Fabian Leitermeier, Mateusz Sawerwain – AWF Gorzów Wielkopolski (II miejsce)
– Krzysztof Kiełbus, Kacper Myśliwy – AWF Gorzów Wielkopolski (III miejsce)

W międzyczasie na dwóch kortach tenisowych obok trwały rozgrywki tenisa ziemnego w kategoriach kobiet i mężczyzn. Wygrywając wszystkie mecze i zdobywając największą liczbę punktów, akademicką mistrzynią lubuskiego 2022 została Aleksandra Lemańska, a mistrzem – Tomasz Ostrowski. Oboje reprezentowali Uniwersytet Zielonogórski.

Ostatnią konkurencją mistrzostw były zawody w boccia na zamkniętej hali kompleksu sportowego. I tym razem triumfowali reprezentanci Uniwersytetu Zielonogórskiego. Pierwsze miejsce zdobyła para Jakub Świgło oraz Gabriela Borkowska.

Pełną galerię zdjęć znajdziecie TUTAJ.
Zdjęcia i tekst: Ostry Kadr – Tomasz Ostrowski

Zadanie współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Marszałka Województwa Lubuskiego.