Wzory do naśladowania

0
184

Wczesną wiosną wybucha epidemia. Aktywność sportowa zostaje ograniczona, zawodnicy trenują w domowym zaciszu lub szukają rozmaitych alternatyw dla tradycyjnego szkolenia na obiektach sportowych, kolejne imprezy są odwoływane lub przekładane… Nie wszyscy jednak się poddają.

Dwa kluby AZS organizują w tym czasie wydarzenia wirtualne, które nie tylko zachęcają do uprawiania sportu w tym trudnym czasie, ale także mają szczytny cel. AZS UMCS Lublin jest pomysłodawcą inicjatywy AZS Balkon Run. AZS UMed Łódź w miejsce corocznego Biegu Charytatywnego decyduje się na przeprowadzenie imprezy w wydaniu wirtualnym pod hasłem „Biegajmy osobno – pomagajmy razem”. Środki zebrane z opłat startowych zostają przekazane na cele charytatywne.

Działania obu klubów zostały docenione podczas Gali Sportu Akademickiego. Rektor Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie prof. dr hab. Radosław Dobrowolski i prezes Klubu Uczelnianego AZS UMed Łódź Dominik Oleś otrzymali Nagrody Fair Play za organizację charytatywnych wydarzeń sportowych w czasie epidemii.

Fot. Rafał Oleksiewicz