Imponująca forma pływaków z AZS!

0
1224

Fantastyczny rekord Polski Marcina Cieślaka na 50 m stylem motylkowym był wydarzeniem trzeciego dnia Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, trwających w Olsztynie.

Zawodnik AZS UMCS Lublin tytuł mistrza Polski okrasił rekordowym rezultatem – 22,08 s to piąty wynik w historii europejskiego pływania! Srebro w rywalizacji na tym dystansie wywalczył także reprezentant klubu z Lublina, Konrad Czerniak.

Brązowy medal w finale 400 m stylem dowolnym zdobył Bartłomiej Koziejko (AZS AWF Warszawa), mający już w swoim dorobku srebrny krążek na 1500 m.

Pięć spośród sześciu medali na 200 m stylem grzbietowym w rywalizacji kobiet i mężczyzn zdobyli zawodnicy z klubów AZS. Zaciętą walkę na finiszu o złoty medal stoczyły Paulina Peda (AZS AWF Katowice) i Zuzanna Herasimowicz (AZS AWF Warszawa). Ostatecznie zwyciężyła z nowym rekordem życiowym prowadząca przez cały dystans Peda, dla której to pierwszy w karierze tytuł mistrzyni Polski seniorek. Obie zawodniczki uzyskały rezultaty lepsze od minimum na Mistrzostwa Europy w Budapeszcie. Na trzecim stopniu podium stanęła 15-letnia Laura Bernat z AZS UMCS Lublin. W rywalizacji mężczyzn triumfował faworyt, Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa), mocno naciskany przez Jakuba Skierkę. Czterokrotny mistrz świata uzyskał oczywiście kwalifikację na przyszłoroczny czempionat Starego Kontynentu. Brązowy medal zdobył utalentowany 16-latek Filip Kosiński (AZS AWF Warszawa).

W ostatniej konkurencji indywidualnej – 100 m stylem zmiennym mężczyzn losy wyścigu rozstrzygnęły się na ostatnich metrach. Mistrzem Polski został Jan Świtkowski z AZS UMCS Lublin. Srebrny medal zdobył Marcel Wągrowski z AZS Łódź, który dwukrotnie poprawiał dziś rekord życiowy – w eliminacjach i w finale. Łodzianin stanął na najwyższym stopniu podium wśród młodzieżowców.

Na zakończenie dnia w sztafecie mieszanej 4×50 m stylem dowolnym triumfował zespół AZS UMCS Lublin w składzie Konrad Czerniak, Daniela Georges, Weronika Czarnecka i Marcin Cieślak, który wyrównał rekord Polski, należący od czterech lat do AZS UŁ PŁ Łódź. Brązowy medal zdobyli zawodnicy AZS AWF Katowice, najlepsi wśród młodzieżowców z nowym rekordem Polski w tej kategorii wiekowej.

Medaliści trzeciego dnia Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu z klubów AZS

MŁODZIEŻOWCY

AZS AWF Katowice – sztafeta mieszana 4×50 m stylem dowolnym Rekord Polski młodzieżowców