Akademickie Mistrzostwa Śląska wróciły do gry

0
1081

Po ponad trzymiesięcznym zawieszeniu rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa powróciły Akademickie Mistrzostwa Śląska 2019/2020. W dniach 18-19 czerwca w Centrum Sportów Letnich i Wodnych w Dąbrowie Górniczej odbyły się AMŚ w Siatkówce Plażowej.

Początkowo trzeci tydzień czerwca w kalendarzu AZS-u Katowice był zarezerwowany na wielki powrót Akademickich Mistrzostw Polski. I choć plany organizacji „plażowych” AMP trzeba było odłożyć na koniec sierpnia, ostatecznie studenci powrócili do sportowej rywalizacji w ramach eliminacji środowiskowych.

– Z pewnością wszyscy czekaliśmy na ten dzień z utęsknieniem. Dzisiejszy powrót do akademickiej rywalizacji sportowej w tej „nowej” rzeczywistości był możliwy dzięki staraniom wielu osób w AZS-ie Katowice. Przed nami dwudniowe zmagania w siatkówce plażowej, których tradycyjnie stawką są nie tylko medale Akademickich Mistrzostw Śląska, ale również kwalifikacja do sierpniowego półfinału D Akademickich Mistrzostw Polski. W imieniu całego katowickiego AZS-u dziękuję, że jesteście dziś z nami – powitał uczestników Mistrzostw Wiesław Cieślik, sędzia główny zawodów.

Do siatkarskiej rywalizacji przystąpiło 17 par żeńskich oraz 16 par męskich z ośmiu śląskich uczelni. Najlepszą parą turnieju kobiet zostały reprezentantki Politechniki Śląskiej w Gliwicach – Aleksandra Elko i Maria Woźniczka. Dla pierwszej z zawodniczek był to już drugi z rzędu złoty medal AMŚ w Siatkówce Plażowej. W poprzednim sezonie triumfowała w parze z Joanną Moczko. Wśród mężczyzn również najlepsi okazali się studenci gliwickiej Politechniki – Jędrzej Lach i Przemysław Gepfert. Sukcesy indywidualne gliwiczan przełożyły się także na klasyfikacje drużynowe, w których, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn, z dużą przewagą zwyciężyła Politechnika Śląska.

Rywalizacja siatkarzy plażowych to bynajmniej nie koniec sportowych planów AZS-u Katowice na najbliższe tygodnie. Jeszcze w tym miesiącu, 26 i 29 czerwca Akademickie Mistrzostwa Śląska zawitają na tenisowe korty, gdzie rozegrane zostaną turnieje singlowe kobiet i mężczyzn. Z kolei w piątek, 3 lipca na Jeziorze Pławniowickim k. Gliwic, zaplanowane zostały regaty żeglarskie.

Tekst: Mateusz Bula

Fot. Agencja Reklamy FIVE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj