Wracają z potrójną siłą!

0
645

Najbliższe tygodnie będą niezwykle intensywne dla uczestników Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS. Już w najbliższą sobotę, 23 listopada kolejną edycję cyklu imprez zainaugurują zmagania w goalball.

Goalball to gra drużynowa przeznaczona dla osób niewidomych i niedowidzących, stworzona w 1946 roku przez Niemca Seppa Reindle i Austriaka Hansa Lorenzena. Początkowo miała służyć jako forma rehabilitacji inwalidów wojennych. Obecnie jest to dyscyplina paraolimpijska, uprawiana w wielu krajach świata zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Najlepsi potrafią rzucać piłką wprawiając ją w ruch z prędkością do 80 km/h. Drużyna broniąca ma wtedy ułamek sekundy na zlokalizowanie i obronienie rzutu, polegając tylko na słuchu.

W ubiegłorocznej edycji IMP AZS w goalballu uczestniczyły 24 osoby z ośmiu uczelni wyższych. W roku akademickim 2018/19 najlepsza okazała się reprezentacja Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W zbliżającej się imprezie udział zapowiedziało trzydziestu zawodników z całego kraju.

Zmagania w Bydgoszczy otworzą trzytygodniowy maraton IMP AZS. Tydzień później sportowcy z niepełnosprawnościami udadzą się do Katowic, gdzie odbędą się rozgrywki szachowe. W pierwszy weekend grudnia studenci spotkają się w Poznaniu, walcząc o tytuł mistrza w tenisie stołowym.

Wszystkie informacje o nadchodzących wydarzeniach znajdziecie na: www.imp.azs.pl

Tekst: Dawid Piechowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj