Podczas szkolenia organizatorów Akademickich Mistrzostw Polski w Górkach Zachodnich mieliśmy ogromny zaszczyt gościć Otylię Jędrzejczak i jednego z autorów książki „Otylia. Moja historia”, Pawła Hochstima na wyjątkowym, przedpremierowym spotkaniu autorskim, zorganizowanym specjalnie dla członków AZS.

Ciężka praca podczas treningów, pot, łzy i wielkie poświęcenie są motywem przewodnim autobiografii najlepszej polskiej pływaczki w historii. Jednak okazuje się, że najważniejsze jest to, co ukrywa się pod warstwą sukcesów, medali i popularności. Otylia Jędrzejczak pokazała nam, że przede wszystkim liczy się to, jak radzimy sobie z przeciwnościami losu i jakie lekcje potrafimy z nich wyciągnąć – czy to w sporcie, czy w życiu codziennym.

Ta najznamienitsza polska pływaczka to osoba o wielkim charakterze, która swoją historią zapragnęła zainspirować i zmotywować nas wszystkich do czerpania z życia tego, co najlepsze. Nigdy nie będziemy wiedzieć, ile danych jest nam chwil radości i triumfu, a ile żalu czy goryczy.

Spotkanie było pełne szczerych wyznań i refleksji, ale też śmiechu i pozytywnej energii. Otylia dała się poznać jako kobieta wrażliwa i pełna przemyśleń, a zarazem twarda i nieustępliwa. Chętnie odpowiedziała na nurtujące nas pytania związane zarówno z technikami sportowymi, samodyscypliną i dążeniem do celu, jak i na te bardziej osobiste. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego inspirującego spotkania.

Premiera książki odbędzie się już 27 listopada, a szczegóły na jej temat znajdziecie w tekście drugiego z jej autorów, Pawła Skraby.

Tekst i foto: Anna Szatanowska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj