Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie zwyciężyła w tegorocznej klasyfikacji Akademickich Mistrzostw Polski prowadzonej dla uczelni społeczno-przyrodniczych. – To dla nas powód do dumy i radości – nie ukrywają jej władze.

Najstarszy i największy tego typu ośrodek w kraju nie przestaje dominować w AMP w swojej kategorii. Ostatnia wygrana klasyfikacji AMP dla uczelni społeczno-przyrodniczych była trzecią z rzędu zwycięstwem stołecznej uczelni. Jej studenci pokazali się ze znakomitej strony m.in. w jeździectwie czy kolarstwie górskim, a podczas wszystkich AMP w poszczególnych konkurencjach wywalczyli łącznie dziewięć medali (2 złote, 6 srebrnych i 1 brązowy).

– Pierwsze miejsce Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie to dla uczelni powód do dumy i radości. Sukcesy naszych studentów i studentek cieszą całą społeczność akademicką, ponieważ dowodzą, że studia to czas na wszechstronny rozwój – nie tylko naukowy, ale również sportowy. Zainwestowaliśmy w obiekty sportowe, które umożliwiają studentom, także tym profesjonalnie uprawiającym sport, prowadzenie treningów w wielu dyscyplinach – mówi dr inż. Krzysztof Szwejk, rzecznik prasowy SGGW w Warszawie.

Wiadomo już, że mazowiecka uczelnia znalazła się na liście organizatorów zbliżającej się kolejnej edycji AMP. SGGW w Warszawie będzie gospodarzem półfinału A (północ) w futsalu kobiet. Turniej eliminacyjny odbędzie się w dniach 26-29 stycznia 2023 roku.