Yehor Korniichuk doznał kontuzji obu nóg podczas rozgrzewki przed Mistrzostwami Polski seniorów. Aby gimnastyk KS AZS AWFiS Gdańsk mógł wrócić do pełni sprawności, musi przejść szereg operacji, które są kosztowne.

Od kilku tygodni trwa zbiórka funduszy na leczenie Yehora Korniichuka. Do tej pory udało się zebrać 20 tysięcy złotych. – Od operacji drugiego kolana minęły niespełna dwa miesiące. Trzy tygodnie temu odstawiłem ortezę na prawej nodze i zacząłem po trochu poruszać się bez kul po mieszkaniu. Gdy idę na bardzo krótki spacer lub rehabilitację, zabieram ze sobą kule. Nie czuję się jeszcze bezpiecznie na własnych nogach – opowiada Yehor Korniichuk.

Klub Sportowy AZS AWFiS Gdańsk organizuje licytacje przedmiotów, które są związane z  jego największymi sukcesami sportowymi. Aukcje są dostępne na grupie Pomoc Yehorowi na portalu Facebook. Do wylicytowania są m.in. szabla szermiercza, odzież olimpijska, książka olimpijczyków z autografami sportowców AZS AWFiS Gdańsk z mistrzem olimpijskim Leszkiem Blanikiem na czele, koszulki z autografami dwudziestokrotnego mistrza Europy i medalisty olimpijskiego Timo Bolla i czterokrotnej mistrzyni paraolimpijskiej Natalii Partyki, dwugodzinny kurs windsurfingu z mistrzem świata Piotrem Myszką oraz trening z wielokrotną mistrzynią Polski Karoliną Urban. Całkowity dochód z licytacji zostanie przekazany Yehorowi.

Wsparcie Yehorowi okazali najbardziej rozpoznawalni sportowcy i olimpijczycy AZS AWFiS Gdańsk. Znaleźli się wsród nich m.in. Paweł Kołodziński (żeglarstwo), Cyprian Mrzygłód (lekkoatletyka) czy Wang Zeng Yi (tenis stołowy). Akcja pomocowa dla Yehora Korniichuka trwa już od kilku tygodni.

– Zacząłem chodzić na salę gimnastyczną. Mam większy zakres ćwiczeń usprawniających oraz intensywną rehabilitację. Dzięki tym zabiegom powoli odzyskuję sprawność. Na razie mogę chodzić bez ortezy i przejść krótką odległość samodzielnie. Niestety, badania wykazały, że więzadło prawego kolana nie jest stabilne. Potrzebna będzie kolejna operacja, aby je zrekonstruować – dodaje gimnastyk KS AZS AWFiS Gdańsk.

Licytacje będą aktywne przez kilka tygodni. Zapraszamy wszystkich do wspierania Yehora Korniichuka oraz dołączenia do grupy Pomoc Yehorowi. Pomagać można także przez portal SiePomaga.pl.