Wirtualny Bieg na półmetku

0
785

Wirtualny Bieg współorganizowany przez AZS UMed Łódź dotarł do półmetka! Wydarzenie „BiegajMY osobno, PomagajMY razem” rozpoczęło się 21 maja i potrwa do 30 maja. Nadal można przyłączyć się do akcji, do czego serdecznie zachęcamy.

Na półmetku zmagań wśród kobiet prowadzi Jadwiga Patrycja Kolasińska, drugą lokatę zajmuje Aleksandra Bańbor, a na trzeciej pozycji plasuje się Monika Kulicka. Liderem wśród mężczyzn jest Janusz Pietrasiak, którzy wyprzedza Pawła Meissnera i Norberta Biedę. Czołowi biegacze otrzymali klubowe upominki. Na nagrody mogą liczyć także trzy najlepsze kobiety i trzej najlepsi mężczyźni w klasyfikacjach końcowych, które poznamy 31 maja.

Idea Wirtualnego Biegu jest prosta – w czasie jego trwania należy za pomocą aplikacji Endomondo zebrać jak najwięcej przebiegniętych kilometrów. Wydarzenie oprócz aktywizacji społeczności akademickiej i zachęcenia do uprawiania sportu, ma cel charytatywny. Cały dochód z opłat startowych zostanie przekazany Fundacji Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i przeznaczony na wsparcie Uniwersyteckiego Centrum Pediatrii im. Marii Konopnickiej w Łodzi. Do wyboru są dwa warianty uczestnictwa, uzależnione od pakietu startowego – opłata startowa wynosi 20 zł lub 60 zł. Osoby, które chcą wesprzeć inicjatywę większą kwotą, mogą oczywiście dokonać wyższych wpłat.

Na półmetku bieg liczy ponad 300 uczestników, ale nadal można do niego dołączyć. do Aby wziąć udział w wydarzeniu należy wypełnić formularz, uiścić opłatę startową, zainstalować aplikację Endomondo i po prostu… zacząć biegać! Do uczestnictwa w akcji zachęcają sportowcy, między innymi wicemistrzyni olimpijska z Soczi w łyżwiarstwie szybkim Natalia Czerwonka, panczenista Artur Nogal, koszykarz ekstraklasy z PGE Spójnia Stargard Kacper Młynarski, wielokrotny reprezentant Polski w piłce nożnej Paweł Golański i finalista olimpijski z Pekinu, wiceprezes AZS Łódź, prowadzący treningi biegowe AZS UMed Łódź Piotr Kędzia. Świetny przykład dają członkowie Zarządu AZS UMed Łódź, którzy sami nie tylko biorą udział w biegu, ale także rzucają w filmie promocyjnym wyzwanie azetesiakom, namawiając ich do nagrywania swoich wyczynów.

Organizatorzy wydarzenia przygotowali jeszcze jedną atrakcję. Trwa konkurs fotograficzny „Bigaczu koronny – pokaż nam jak biegasz”. Wystarczy udostępnić swoje zdjęcie na Facebooku wykonane podczas aktywności fizycznej i oznaczyć je hasztagiem #pomagaMyaktywniezUMEDem, a w komentarzu zamieścić link do wydarzenia.

Wszystkie szczegóły znajdziecie na stronie Wirtualnego Biegu na Facebooku.

Fot. Kinga Sałata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here