Wielkopolski futsal ma się dobrze

0
503

Mimo pandemii oraz towarzyszących zagrożeniu epidemicznemu ograniczeń i restrykcji futsaliści z Wielkopolski wznowili tradycyjną rywalizację akademicką.

Nadzwyczajna sytuacja sprawiła, że do rozgrywek przystąpiło mniej zespołów niż zazwyczaj, mecze odbywają się przy pustych trybunach, jednak zmagania są równie zacięte jak przed pandemią, a wola walki i dążenie do uzyskania dobrego wyniku są aż nadto widoczne w poczynaniach wszystkich zawodniczek i zawodników.

Pierwszą imprezą sezonu 2020/2021 były Mistrzostwa Studentów I Lat (mężczyzn), przeprowadzone 11 listopada w hali sportowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W turnieju przekonujące zwycięstwo odnotowali gospodarze, którzy wyprzedzili zespoły Collegium Da Vinci i Uniwersytetu Przyrodniczego z Poznania. Zespół UAM będzie reprezentować AZS Poznań w XI Ogólnopolskim Finale Igrzysk Studentów I Roku, który zostanie rozegrany w Wilkasach od 4 do 6 grudnia.

Z kolei 18 listopada sezon rywalizacji studenckiej zainaugurowały futsalistki, które rozegrały pierwsze mecze Akademickich Mistrzostw Poznania i Wielkopolski. Po pierwszej rundzie w tabeli prowadzi zespół UAM przed ekipami Uniwersytetu Przyrodniczego i Uniwersytetu Ekonomicznego. Decydujące mecze drugiej rundy odbędą się już 9 grudnia i właśnie tego dnia rozdane zostaną pierwsze w bieżącym sezonie medale AMPiW. Zdecydowanym faworytem rozgrywek jest drużyna UAM.

W Rydzynie koło Leszna rywalizowały 27 listopada w turnieju eliminacyjnym AMPiW zespoły mężczyzn reprezentujące wielkopolskie uczelnie spoza Poznania. Stawką zmagań były dwa miejsca premiowane awansem do turnieju finałowego AMPiW (Poznań, 6 stycznia 2021). Wywalczyła je bez straty punktu drużyna Państwowej Uczelni Stanisława Staszica z Piły, która pokonała w Rydzynie wszystkich rywali. Drugie miejsce zajęła ekipa Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z Leszna. Na trzecim miejscu finiszował zespół PWSZ Konin.

Doskonale wiedzie się zespołowi AZS UAM, który występuje w Ekstralidze Futsalu Kobiet. Po kolejnych zwycięstwach nad zespołami azetesowskimi z Uniwersytetu Gdańskiego (4:2), Uniwersytetu Warszawskiego (5:2) i Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (4:0) poznanianki potknęły się na drużynie Unifreeze Górzno (minimalna porażka na wyjeździe 3:4), jednak już 11 grudnia zagrają na własnym parkiecie z AZS AWF Warszawa, a stawkę tego meczu będzie pierwsze miejsce w tabeli na półmetku rozgrywek.

Nadesłał: Piotr Kuś
Foto: AZS PWSZ Leszno