Po raz pierwszy w historii Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej odbędą się we wrześniu. Od piątku do niedzieli o akademickie mistrzostwo kraju powalczy w Gdyni 59 par – 30 żeńskich i 29 męskich.

Do rozgrywek finałowych, z czterech półfinałowych turniejów męskich i czterech żeńskich, awans uzyskali reprezentanci 34 uczelni wyższych. Zespoły będą walczyć o medale na plaży w Gdyni przy Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego. W piątek drużyny będą rywalizować o godz. 9, a w sobotę od godz. 10. Na niedzielę zaplanowane mecze finałowe oraz spotkania o poszczególne lokaty. Ostatniego dnia turnieju rywalizacja rozpocznie się o godz. 9.

– Mamy nadzieję, że pogoda będzie łaskawa i, jak to często bywało, dla wszystkich uczestniczek i uczestników zaświeci słońce na gdyńskiej plaży – mówi Piotr Walczak, prezes AZS Uniwersytetu Gdańskiego, organizator zawodów.

Ze względu na start sezonu halowego – męska PlusLiga rozpoczyna rozgrywki w ten weekend, a żeńska TAURON Liga w kolejny – w tegorocznym finale zabraknie gwiazd znanych z meczów ligowych. – Nie oznacza to jednak, że zabraknie emocji. Przyjeżdżają do nas drużyny, które wywalczyły sobie awans w eliminacjach. Tu nie będzie przypadkowych graczy – dodaje Walczak.

W ubiegłym roku w klasyfikacji generalnej, która wlicza się do ogólnej klasyfikacji całego cyklu Akademickich Mistrzostw Polski, wśród kobiet i mężczyzn triumfował Uniwersytet Warszawski. Tym razem warszawiacy będą faworytami do zwycięstwa wśród panów, bo w finale zagrają aż trzy ich pary. U pań trzy duety w turnieju finałowym będzie miała Politechnika Poznańska.

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej jest AZS Uniwersytetu Gdańskiego. Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Impreza dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here