Świetnie w tym sezonie spisuje się lekkoatletka AZS UMCS Lublin, Sofia Ennaoui. Już w swoim pierwszym starcie w połowie sierpnia podopieczna trenera Wojciecha Szymaniaka zachwyciła formą. Na zawodach Diamentowej Ligi w Monaco poprawiła 39-letni rekord Polski na dystansie 1000 m, który wynosi obecnie 2:32.30.

W Chorzowie na Memoriale im. Janusza Kusocińskiego otarła się o „życiówkę” na 800 m – wynik 2:00.12 jest gorszy o zaledwie 0,01 s od jej najlepszego osiągnięcia w karierze. Na Mistrzostwach Polski we Włocławku Ennaoui nie pozostawiła złudzeń rywalkom i po raz czwarty z rzędu zdobyła złoty medal na dystansie 1500 m.

Wicemistrzyni Europy z 2018 roku zabłysnęła podczas rozegranego w minioną niedzielę na Stadionie Śląskim Memoriału im. Kamili Skolimowskiej. Po świetnym finiszu poprawiła rekord życiowy na 1500 m, po raz pierwszy łamiąc barierę 4 minut – 3:59.70. Lepsza tego dnia okazała się tylko utytułowana Brytyjka Laura Muir. Do poprawienia rekordu Polski Lidii Chojeckiej zabrakło zaledwie 0,48 sekundy.

Fot. Paweł Skraba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here