Reprezentacja Politechniki Łódzkiej wygrała rozgrywane w słoweńskim Koprze Akademickie Mistrzostwa Europy w piłce wodnej. To wielki sukces ekipy trenera Edwarda Kujawy, wieloletniego selekcjonera reprezentacji Polski.

W sobotnim finale łódzka drużyna pokonała drużynę Szkoły Biznesu z Budapesztu 12:9. Polacy świetnie rozpoczęli mecz, wygrywając pierwszą kwartę 5:2, ale po trzech częściach prowadzili już tylko jednym golem. Ostatnią kwartę rozpoczęli od gola Piotra Michalskiego i spokojnie utrzymali prowadzenie. Michalski był najskuteczniejszym graczem łodzian, zdobywając w tym meczu cztery gole. Po dwa zdobyli Marcin Bar i Andrzej Maciejewski, a po jednym Dominik Sielski, Bartosz Szymański, Emil Kalata i Mikita Chupryna.

Wygrywając finał gracze Politechniki Łódzkiej zrewanżowali się Węgrom, którzy byli jedynym zespołem, który potrafił ich pokonać w rozgrywkach grupowych. W pozostałych starciach pokonali Instytut Techniki z niemieckiego Akwizgranu – brązowych medalistów AME w piłce wodnej – oraz słoweński Uniwersytet Primorska w Koprze i macedoński Uniwersytet Świętych Cyryla i Metodego w Skopie.

Udział polskich zawodników w Akademickich Mistrzostwach Europy wsparły Grupa LOTOS S.A. i Ministerstwo Sportu i Turystyki.