Tenisiści najlepsi w Europie

0
1981

Yann Wójcik, Maciej Rajski i Piotr Zbroja z Akademii Leona Koźmińskiego wygrali Akademickie Mistrzostwa Europy w tenisie ziemnym, które zakończyły się w czarnogórskiej Podgoricy. Na naszych zawodników nie było silnych!

W finale reprezentanci Polski pokonali francuski zespół Uniwersytetu w Lille 2:1. Mecz zaczął się od porażki Wójcika z Gauthierem Championem 1:2, ale w dwóch kolejnych grach górą już byli zawodnicy z ALK – Rajski pokonał Juliena Seurina 2:0, a w deblu grający w parze Rajski i Wójcik okazali się lepsi od pary Seurin i Axel Demeyer również 2:0.

W sumie w Podgoricy nasi zawodnicy odnieśli cztery zwycięstwa – turniej zaczęli od drugiej rundy pokonując portugalski Uniwersytet w Coimbrze 2:0, w ćwierćfinale okazali się lepsi od austriackiego Uniwersytetu w Innsbrucku 2:0, a w półfinale pokonali 2:1 turecki Uniwersytet Istanbul Bilgi ze Stambułu 2:1. O sile naszej drużyny decydowali Wójcik i Rajski, a Zbroja zagrał tylko w pierwszym spotkaniu.

W turnieju wystąpił również żeński zespół Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu Agata Mlazga i Julia Przybylska. Polki w pierwszej rundzie przegrały z hiszpańskim Uniwersytetem w Sewilli 1:2. W grach o miejsca od 9-15 poszło im lepiej i finalnie uplasowały się na dziesiątej pozycji.

Udział polskich zawodników w Akademickich Mistrzostwach Europy wsparły Grupa LOTOS S.A. i Ministerstwo Sportu i Turystyki.