Niezwykłe zakończenie wakacji czeka wszystkich mieszkańców i turystów Wilkas, Giżycka, całego powiatu i okolic. W sobotę, 9 września na terenie AZS Wilkasy odbędą się Frajdy Miejskie. Otwarty, wielki rodzinny piknik sportowy kryje za sobą wiele niezapomnianych atrakcji.

Kilka godzin wspólnej zabawy podczas gry terenowej, turnieje siatkówki plażowej i tenisa, spotkania z utalentowanymi sportowcami, nowe aktywności, niespodzianki, park dmuchańców, koncerty, losowanie ciekawych nagród – to wszystko sprawi, że będzie to wyjątkowe wydarzenie dla wszystkich rodzin z dziećmi, przyjaciół i znajomych. Uczestnicy bezpłatnej zabawy mogą liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek.

Gra terenowa

Misje specjalne dla całych rodzin, paczek przyjaciół i znajomych oraz odkrywanie trasy przy pomocy mapy – tego wszystkiego mogą się spodziewać uczestnicy gry terenowej. Świetna zabawa czekać będzie na śmiałków, którzy wyruszą w pieszy rajd. Na liczącej ok. 5 km trasie odwiedzą kilkanaście punktów kontrolnych. Żeby je zaliczyć, uczestnicy będą musieli wykonywać zadania nie tylko sprawnościowe, ale i logiczne. Przygotowane gry będą okazją do wspólnej zabawy i wymagać mają pracy zespołowej. Wszyscy, którzy podejmą wyzwanie, otrzymają pakiet startowy, a w nim: pamiątkową koszulkę, numer startowy, worek, napój i mapę.

Do wspólnej zabawy zapraszamy drużyny (2-6 osobowe) składające się z co najmniej jednej osoby pełnoletniej. Liczba miejsc do udziału w grze terenowej jest ograniczona. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń.

Kliknij, aby zapoznać się z regulaminem zabawy lub wypełnić formularz zgłoszeniowy.

– To nie jest typowy wyścig i tu nie jest istotny wynik. Chodzi nam o upowszechnianie aktywności fizycznej i pokazanie tego, jak można w ciekawy sposób spędzić sobotę, spróbować różnych form aktywności oraz pokazać, czym zajmuje się AZS. Na mecie każdy będzie zwycięzcą i na każdego będzie czekał medal – zapowiada Sekretarz Generalny AZS Dariusz Piekut.

Turniej tenisa i siatkówki plażowej

Zakończenie wakacji nie może się odbyć bez sportów „pod chmurką”. Na kompleksie boisk plażowych AZS Wilkasy odbędzie się turniej siatkówki plażowej, w której sędziami będą zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn. Karol Jankiewicz i Jakub Ciunajtis to wychowankowie AZS Olsztyn, którzy zadebiutowali w PlusLidze w barwach akademików z Kortowa. Chodź na co dzień grają w hali, to siatkówka plażowa nie jest im obca. W 2021 zwyciężyli w zawodach PreZero Grand Prix PLS, czyli odmianie siatkówki plażowej 4×4, w której udział biorą wszystkie zespoły PlusLigi.

Do udziału w zabawie może się zgłosić pary dziewczęce/kobiece i chłopięce/męskie.

Uczestnicy zawodów otrzymają pakiety startowe, w których znajdą się: pamiątkowa koszulka, worek i napój. Dla najlepszych zaplanowano zaś medale oraz ciekawe nagrody.

Kliknij, aby zapoznać się z regulaminem turnieju lub wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Fani tenisa również znajdą coś dla siebie. Na pięciu odkrytych kortach odbywać się będzie turniej AZS Wilkasy Open. Uczestnicy zostaną podzieleni na kategorie startowe ze względu na stopień zaawansowania. Pierwsze gry rozpoczną się już przed godziną 10:00. Na wszystkich czekać będą pamiątkowe koszulki, worek oraz napój. Najlepsi mogą się spodziewać medali i ciekawych nagród.

Kliknij, aby zapoznać się z regulaminem turnieju lub wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Puchar AZS w SUPie

Uczestnicy gry terenowej, którym zostanie trochę pary w rękach, odrobina kondycji i dwie szczypty równowagi – będą mogli wziąć udział w Pucharze AZS w SUP-ie. W sprincie do pokonania będzie wyznaczona na wodach jeziora Niegocin trasa licząca około 250 m. Zawodnicy ruszać będą z plaży parami, a zwycięzcy awansować będą do kolejnej fazy pucharu. To właśnie widowiskowe pojedynki jeden na jeden dostarczą wielu emocji kibicom zebranym na brzegu. Nad bezpieczeństwem czuwać będzie MOPR.

Więcej informacji o Pucharze AZS w SUPie tutaj.

Festyn sportowy

Dla uczestników gry terenowej oraz turniejów organizator zabezpieczył dodatkowe atrakcje. W strefie cateringowej można będzie zjeść przekąskę. Prócz tego na placu przy scenie głównej oraz plaży czekać będzie kilka godzin wspólnej zabawy i atrakcji dla najmłodszych (m.in. animacje i park dmuchańców). Dla starszych uczestników zaplanowano zaś strefę chillu przy wakacyjnej muzyce.

Podczas festynu będzie można spotkać ciekawe osobistości ze świata sportu i nie tylko. Dwukrotna medalistka olimpijska Agnieszka Kobus-Zawojska zachęci do wyścigów na ergometrze z reprezentantem Polski w wioślarstwie morskim – Maciejem Zawojskim. Zawodnicy Indykpolu AZS Olsztyn chętnie poodbijają piłkę nie tylko z fanami siatkówki. Można będzie też porozmawiać i pożartować z artystą kabaretowym – Jarkiem Markiem Sobańskim. Całość uświetni koncert zespołu Farba, twórcy m.in. hitu „Chcę tu zostać”.

Program:

8:15 – otwarcie biura zawodów, odbieranie pakietów startowych do gry terenowej, turniejów siatkówki plażowej i tenisa
9:45 – start turniejów tenisa i siatkówki plażowej (kompleks boisk do siatkówki plażowej, korty tenisowe)
9:50 – rodzinna rozgrzewka (przy scenie głównej)
10:00 – wspólny start, rozpoczęcie gry terenowej (brama startowa)
11:00 – rozpoczęcie festynu (atrakcje dla najmłodszych, przekąski dla uczestników gry terenowej i turniejów sportowych, rozdawanie medali, strefa dmuchańców, animacje, strefa chillu, spotkania ze sportowcami i wiele innych)(boiska i okolice sceny głównej)
11:45 – koncert (scena główna)
12:00 – rozpoczęcie Pucharu AZS w SUPie (plaża)
13:00 – finał gry terenowej (losowanie nagród)
13:30 – finał turniejów tenisa i siatkówki plażowej (wyłonienie zwycięzców, rozdanie medali, wręczenie nagród – scena główna)
14:00 – zakończenie pikniku

Harmonogram kursowania bezpłatnego autobusu:

8:45 – Giżycko – Wilkasy (trasa zostanie wskazana drogą mailową zakwalifikowanym uczestnikom)
14:15 – Wilkasy – Giżycko (trasa zostanie wskazana drogą mailową zakwalifikowanym uczestnikom)

Chęć skorzystania z bezpłatnego transportu należy zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym.

Parking dla samochodów

Dla uczestników gry i turniejów przyjeżdżających autami zostanie udostępniony parking przy hotelu oraz plac trawiasty przy boiskach. Na miejscu prosimy o stosowanie się do poleceń obsługi i parkowanie we wskazanych miejscach.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Akademickiego Związku Sportowego. Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Grafika: Aneta Popławska / PLAKATOWISKO