Na ośmiu boiskach w Opolu rywalizować będą od poniedziałku do środy finaliści  Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej mężczyzn. Tytułu najlepszej drużyny broni organizator zawodów, Politechnika Opolska.

W opolskim turnieju udział weźmie 16 drużyn, które prawo gry w rozgrywkach finałowych wywalczyło w czterech turniejach półfinałowych. W sumie do rozgrywek AMP w piłce nożnej zgłosiły się 22 uczelnie.

– W ostatnich latach przywoziliśmy złote medale z finałów AMP w piłce nożnej i cieszymy się, że tym razem będziemy mogli gościć najlepsze drużyny – mówi Tomasz Wróbel, prezes AZS Politechniki Opolskiej, która wygrała trzy poprzednie finały.

Zmagania rozpoczną się w poniedziałek o godz. 9 rano. W pierwszym dniu turnieju odbędą się spotkania w grupach, a już we wtorek zaplanowane są ćwierćfinały. Półfinały zostaną rozegrane w środowy poranek, a finał i starcie o brązowy medal rozpoczną się o godz. 14 na boiskach Centrum Sportu w Opolu (ul. Wandy Rutkiewicz 10)

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w piłce nożnej jest AZS Politechniki Opolskiej. Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Impreza dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu.

Akademickie Mistrzostwa Polski w piłce nożnej, Opole

Grupa A
1. Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
2. Politechnika Śląska w Gliwicach
3. Politechnika Lubelska
4. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie

Grupa B
1. Uniwersytet Szczeciński
2. Uniwersytet Śląski w Katowicach
3. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
4. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

Grupa C
1. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
2. Politechnika Rzeszowska
3. Politechnika Gdańska
4. Uniwersytet Gdański

Grupa D
1. Politechnika Opolska
2. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
3. Politechnika Poznańska
4. Uniwersytet Medyczny w Łodzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here