Jedenaście uczelni wywalczyło prawo udziału w finale Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie. Turniej odbędzie się w poniedziałek i wtorek w Łodzi.

O medale walczyć będą studenci AGH Kraków, AWF Warszawa, Politechniki Gdańskiej, Politechniki Poznańskiej, Politechniki Śląskiej w Gliwicach, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i Uniwersytetu Warszawskiego.

Sporo zawodników przyjedzie do Łodzi prosto z Mistrzostw Polski Elity, które zakończyły się w niedzielę w Białymstoku. W Łodzi wystąpią m.in. dwie najlepsze zawodniczki mistrzostw w grze pojedynczej Wiktoria Dąbczyńska (AWF Warszawa) i Joanna Rudna (Uniwersytet Warszawski). Na listach zgłoszeniowych są także inne medalistki białostockiej imprezy, m.in. Olga Miksza, czy Mateusz Świerczyński (oboje AWF Warszawa).

Mecze odbędą się w Centrum Sportu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi przy ul. 6 Sierpnia 69. Zmagania rozpoczną się w poniedziałek o godz. 9. Mecze finałowe zaplanowane są na godz. 11 we wtorek. Faworytami turnieju są badmintoniści Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, którzy bronią złotych medali. Przed rokiem warszawscy studenci pokonali w finale Uniwersytet Opolski, którego teraz zabrakło w turnieju finałowym.

Organizatorem Akademickich Mistrzostw Polski w badmintonie jest AZS Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Głównym sponsorem Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Impreza dofinansowana jest ze środków Ministerstwa Sportu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here