Jaki dystans można przebiec w 12 minut? Prawie 50 sportowców, starszych oraz tych młodszych, sprawdziło swoją przedświąteczną formę w olsztyńskim Teście Coopera.

Organizatorami weekendowego wydarzenia na stadionie lekkoatletycznym Uniwersytetu Wamińsko-Mazurskiego w Olsztynie byli Organizacja Środowiskowa AZS woj. Warmińsko-Mazurskiego oraz Olsztyńska Szkoła Triathlonu. Na linii startu pojawiło się blisko 50 zawodników, którzy wystartowali w sześciu turach. Wśród nich nie zabrakło studentów UWM w Olsztynie, a także dzieci, dla których aktywność fizyczna podczas pandemii jest na wagę złota.

Dla przypomnienia – Test Coopera trwa zaledwie 12 minut. Po biegu sędziowie sprawdzają, ile metrów pokonał każdy uczestnik. Podczas olsztyńskiej imprezy najlepszy wynik ustanowił Aleksy Lisowski, którzy przebiegł 3410 metrów, co dało nieco ponad osiem i pół okrążenia stadionu lekkoatletycznego w Kortowie.

Dla jednych olsztyński Test Coopera był okazją, aby sprawdzić swoją przedświąteczną formę. Dla innych natomiast, jak dla Aleksandry Leszczyńskiej, początkiem przygotowań do nowego sezonu startów w triatlonie – Przebiegłam 2900 metrów i jestem z tego zadowolona. Tym bardziej, że dopiero wręcz zaczynam przygotowania do zawodów w olsztyńskim triatlonie, które odbędą się w maju – przyznała zawodniczka.

Choć niektórym w pewnych momentach brakowało już sił, to wszyscy z uśmiechem na twarzy pokonywali swój dystans przez 12 minut. Organizatorzy zapowiedzieli już kolejną edycję imprezy, która wstępnie, zaplanowana jest na wiosnę przyszłego roku.