W kilka lat na mistrzostwa świata

0
1420

Bohaterką plakatu AMP w aerobiku sportowym jest Martyna Duda. Rok temu Martyna zapisała się w historii swojej uczelni jako druga w ostatniej dekadzie reprezentantka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, której udało się zdobyć medal na AMP.

Martyna wywalczyła srebro w konkurencji solistek. Jak sama przyznaje, rok 2018 bardzo ją zaskoczył. Obok sukcesu w mistrzostwach studenckich był bowiem także triumf w Akademickich Mistrzostwach Śląska (zaliczyła w nich epizod także na snowboardzie), Pucharze Polski, a oprócz tego starty w Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy!

Co w tym nadzwyczajnego? To, że Martyna nie uprawia aerobiku od dzieciństwa, a poważne treningi rozpoczęła dopiero wtedy, gdy dostała się na studia. – To był dla mnie ogromny przeskok. Z treningów rekreacyjnych przestawiłam się na codzienne zajęcia najpierw gimnastyki, potem akrobatyki, a wreszcie aerobiku, który uprawiam raptem od czterech lat. Uwierzyła we mnie trener Agnieszka Gabrylewska. Ona cały czas bardzo mnie wspiera – powiedziała studentka VI roku kierunku lekarskiego.

W Katowicach Martyna wystąpi solo i w duecie, a członkowie jej sekcji także w teamie. To oznacza, że Śląski Uniwersytet Medyczny może powalczyć o medale także w klasyfikacji drużynowej. – Tylko teoretycznie – śmieje się Martyna, którą po zakończeniu AMP czekają kolejne Mistrzostwa Europy. Tym razem odbędą się one w Krakowie.