Dominacja KS AZS AWF Katowice

0
1422

Gospodarze Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów i Juniorów w gimnastyce sportowej okazali się mało gościnni dla rywali. Podczas rozegranych w miniony weekend zawodów reprezentanci KS AZS AWF Katowice zdobyli łącznie 19 medali we wszystkich kategoriach wiekowych. Jest to sukces tym większy, że sekcja gimnastyki sportowej funkcjonuje w Katowicach od zaledwie… kilkunastu miesięcy.

Ponad 100 zawodników z 16 klubów rywalizowało o medale krajowego czempionatu w wieloboju oraz ćwiczeniach na przyrządach. Wśród nich nie zabrakło przedstawicieli z klubów AZS. Na podium stawali gimnastycy KS AZS AWF Katowice, KS AZS Kraków oraz KS AZS AWFiS Gdańsk.

Wicemistrzynią Polski w wieloboju została Emilia Kulczyńska. Zawodniczka KS AZS AWF Katowice sięgnęła także po cztery medale – trzy srebrne i jeden brązowy w ćwiczeniach na przyrządach. We wszystkich konkurencjach reprezentantka gospodarzy musiała uznać wyższość zawodniczki CWZS „Zawisza” KG Bydgoszcz Gabrieli Janik, uczestniczki Letniej Uniwersjady w Tajpej.

Azetesiacy zdominowali rywalizację wśród mężczyzn. Mistrzem Polski w wieloboju został Łukasz Borkowski z KS AZS AWFiS Gdańsk. Srebrny medal zdobył Patryk Rabstajn z KS AZS AWF Katowice, zaś brązowy Piotr Wieczorek z KS AZS AWFiS Gdańsk. Reprezentanci klubów AZS zajęli wszystkie miejsca na podium także ćwiczeniach wolnych, ćwiczeniach na koniu z łękami, ćwiczeniach na kółkach, skoku oraz ćwiczeniach na drążku. Borkowski zdobył medale we wszystkich konkurencjach na przyrządach – w czterech z nich okazał się najlepszy. Pięciokrotnie na podium stawał Filip Sasnal (KS AZS AWF Kraków). Po najcenniejsze trofeum sięgnął w ćwiczeniach wolnych. Cztery krążki zawisły na szyi Sebastiana Gawrońskiego z KS AZS AWF Katowice. Mistrzem Polski w ćwiczeniach na koniu z łękami został Patryk Rabstajn.

Wśród juniorów tytuł mistrza Polski w wieloboju wywalczył zawodnik gospodarzy – Kacper Garnczarek. Okazał się on najlepszy także w ćwiczeniach na kółkach, ćwiczeniach wolnych i ćwiczeniach na koniu z łękami. Dwa krążki – srebrny (ćwiczenia na drążku) i brązowy (koń z łęgami) dla Radosława Szymczyka z KS AZS AWF Kraków. W ćwiczeniach na poręczach brązowy medal zdobył Szymon Chruściel z KS AZS AWF Kraków.

W kategorii młodzieżowca trzykrotnie na podium stawał Maciej Nowak z KS AZS AWF Katowice – zdobywca jednego srebrnego i dwóch brązowych medali.

Fot. Magdalena Wielgosz