Reprezentanci 34 uczelni wyższych wezmą udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w strzelectwie sportowym. Impreza odbędzie się w poniedziałek i wtorek w Bydgoszczy.

Złotych medali bronią studenci Uniwersytetu Warszawskiego, którzy w ubiegłym roku w Zielonej Górze wyprzedzili na podium zawodników Politechniki Białostockiej oraz Uniwersytetu Zielonogórskiego. Wszystkie trzy uczelnie także w tym roku wystawiły swoich przedstawicieli.

W zawodach udział weźmie ubiegłoroczna gwiazda mistrzostw, Maciej Kowalewicz z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W Zielonej Górze Kowalewicz ustanowił rekord Polski w konkurencji karabin dowolny 3×40. Na listach startowych jest także m.in. złota medalistka ostatniej uniwersjady w Neapolu Katarzyna Komorowska (Uniwersytet Łódzki).

Zawody odbędą się na obiektach bydgoskiego Zawiszy. Organizatorem wydarzenia jest AZS Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, a cały cykl Akademickich Mistrzostw Polski współfinansowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Głównym sponsorem AMP jest Grupa LOTOS S.A.