Piętnaście uczelni wystawi swoich reprezentantów w Akademickich Mistrzostwach Polski w wioślarstwie, które odbędą się w sobotę w Bydgoszczy.

Z pewnością w Bydgoszczy poznamy nowego mistrza, bo dominująca w Akademickich Mistrzostwach Polski w wioślarstwie od lat ekipa Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie tym razem nie zgłosiła swoich zawodników.

Studenci-wioślarze będą rywalizować w jedynkach kobiet i mężczyzn, dwójkach podwójnych kobiet, dwójkach podwójnych wagi lekkiej mężczyzn oraz ósemkach kobiet i mężczyzn. Na starcie zobaczymy m.in. wszystkich polskich medalistów zeszłorocznych Akademickich Mistrzostw Europy: Klaudię Pankratiew (UKW Bydgoszcz), Dariusza Paczkowskiego (WSG Bydgoszcz) oraz Aleksandra Florczaka i Fryderyka Grodeckiego (AM Szczecin). Wszyscy stawali na podium także podczas niedawnych Enea Mistrzostw Polski seniorów.

Początek zawodów, które odbędą się na torze regatowym Brdyujście, planowany jest na godz. 10.20, a jako pierwsi na torze pokażą się zawodnicy w jedynkach mężczyzn. W sumie w sześciu konkurencjach zgłoszonych jest 60 osad. Rywalizacja w finałach ma zacząć się o godz. 13.40, a ostatni wyścig – finał ósemek kobiet – zaplanowany jest na 16.30. Gospodarzem imprezy jest Klub Uczelniany AZS UKW Bydgoszcz.

Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu. Głównym sponsorem cyklu Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS.

Uczelnie biorące udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w wioślarstwie
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Akademia Morska w Szczecinie
Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
Politechnika Gdańska
Politechnika Poznańska
Politechnika Warszawska
Politechnika Wrocławska
Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
Uniwersytet Szczeciński
Uniwersytet Warszawski
Uniwersytet Wrocławski
Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here