Uniwersytet Warszawski wśród mężczyzn oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie wśród kobiet zwyciężyły w Akademickich Mistrzostwach Polski w snowboardzie, które zakończyły się w Wiśle.

Reprezentacja Uniwersytetu Warszawskiego w klasyfikacji generalnej mężczyzn wyprzedziła na podium Politechnikę Poznańską oraz Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, natomiast wśród kobiet AWF Kraków okazał się lepszy od Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz Politechniki Gdańskiej.

Z dwoma indywidualnymi medalami do domu wraca Aleksander Kosacki z Uniwersytetu Warszawskiego, który wygrał rywalizację w banked slalomie, a w slalomie gigancie zajął trzecie miejsce. W tej pierwszej konkurencji Kosacki wyprzedził Kacpra Matuszyka z Politechniki Warszawskiej i Kacpra Mygę z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, natomiast w slalomie gigancie najlepszy był Łukasz Kaczor z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie przed Witoldem Królem, reprezentującym Wyższą Szkołę Bankową w Poznaniu.

Ciekawie było też w rywalizacji pań. W slalomie gigancie podium opanowały studentki krakowskich uczelni – wygrała Oliwia Pawlikowska z AWF przed swoją koleżanką Pauliną Majerczyk i Pauliną Pawlikowską z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Złoty medal dla Krakowa wywalczyła też w banked slalomie Agnieszka Troszok z Akademii Górniczo-Hutniczej, a za nią uplasowały się Katarzyna Szymańska z Politechniki Poznańskiej i kolejna krakowianka, Marzena Zając z AWF.

W zawodach wystartowało blisko 300 studentów z 48 uczelni wyższych z całej Polski. Organizatorem zawodów jest AZS Uniwersytetu Śląskiego. Partnerami Strategicznym Mistrzostw byli Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego oraz Grupa LOTOS SA, a zawody odbyły się pod patronatem JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzeja Kowalczyka i burmistrza miasta Wisła Tomasza Bujoka.

WYNIKI

Klasyfikacja drużynowa mężczyzn

 1. Uniwersytet Warszawski
 2. Politechnika Poznańska
 3. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie

Klasyfikacja drużynowa kobiet  

 1. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie
 2. Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
 3. Politechnika Gdańska

Slalom Gigant Mężczyzn

 1. Łukasz Kaczor (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)
 2. Witold Król (Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu)
 3. Aleksander Kosacki (Uniwersytet Warszawski)

Slalom Gigant Kobiet

 1. Oliwia Pawlikowska (Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie)
 2. Paulina Majerczyk (Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie)
 3. Paulina Pawlikowska (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie)

Banked Slalom Mężczyzn

 1. Aleksander Kosacki (Uniwersytet Warszawski)
 2. Kacper Matuszyk (Politechnika Warszawska)
 3. Kacper Myga (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach)

Banked Slalom Kobiet

 1. Agnieszka Troszok (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie)
 2. Katarzyna Szymańska (Politechnika Poznańska)
 3. Marzena Zając (Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie)