Drużyna Uniwersytetu Szczecińskiego we wspaniałym stylu obroniła tytuł akademickiego mistrza Polski w piłce nożnej. Szczecinianie w finale turnieju w Opolu pokonali Państwową Wyższą Szkołę Zawodową z Nowego Sącza 4:0.

Zwycięski zespół przegrał w turnieju tylko jeden mecz – ostatni w fazie grupowej, z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Od początku fazy pucharowej grał już jak z nut, odprawiając kolejno – w ćwierćfinale Wyższą Szkołę Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie 4:0, w półfinale Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie 2:1 i w finale PWSZ Nowy Sącz 4:0.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano reprezentanta Uniwersytetu Szczecińskiego Stanisława Wawrzynowicza. Nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał Karol Wacławiec z AGH Kraków, a królem strzelców został Kamil Palacz (PWSZ Nowy Sącz).

Organizatorem imprezy był AZS Politechniki Opolskiej. Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A.

8. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
9-12 Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Politechnika Warszawska
13-16. Politechnika Śląska w Gliwicach, Uniwersytet Gdański, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu