UMCS Lublin wygrał Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego

0
243

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wygrał po raz siedemnasty z rzędu Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego! Za nami uroczysta Gala AMWL, która odbyła się 17 czerwca 2024 roku w Lubelskim Centrum Konferencyjnym. 

Przez dwa lata z rzędu UMCS Lublin triumfował z minimalną przewagą punktową, tym razem powiększył ją do 51 punktów nad Uniwersytetem Medycznym w Lublinie. Na trzecim miejscu rozgrywki zakończyła Politechnika Lubelska. Sklasyfikowanych zostało 11 uczelni, najwyżej spoza Lublina – na szóstym miejscu, zameldowała się Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie.

– Jest to nasza sztandarowa impreza. Cieszy mnie tak liczna obecność państwa na Gali AMWL. Świadczy to o tym, że sport akademicki jest dla państwa bardzo ważny. Za nami siedemnasta edycja Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. To dwadzieścia pięć dyscyplin rozegranych w ramach tych mistrzostw. Mieliśmy ponad 3500 uczestników, co nas ogromnie cieszy – opowiadał na wstępie kol. Paweł Danielczuk, Prezes Klubu Środowiskowego AZS Lublin.

– Chciałabym pogratulować dzisiejszym laureatom oraz wszystkim zawodnikom, którzy brali udział w zawodach. Za ich ciężką pracę, za poświęcony czas, aby móc realizować swoje pasje. Cieszymy się, że państwo wybrali województwo lubelskie, że państwo studiują w województwie lubelskim – zaznaczała Pani Agnieszka Drozd-Bownik, Dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

– Cieszymy się, że państwo realizujecie się w AZS-ie, a trenerzy rozwijają studentów. Państwo rektorzy i działacze AZS pomagają w tym rozwoju, a sportowcy mogą realizować swoje marzenia, rozwijać pasje i zarażać nimi kolejne młode pokolenia – podkreślał Piotr Choduń, Przewodniczący Komisji Sportu, Turystyki i Wypoczynku przy Radzie Miasta Lublin.

– Niezmiernie cieszę się, że po raz siedemnasty Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wygrał rywalizację w ramach Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Dokonał tego, będąc najlepszym w siedemnastu dyscyplinach. Wiem, że Uniwersytet Medyczny w Lublinie jest tuż za nami, choć w tym roku powiększyliśmy przewagę. Ten sukces, który zawdzięczamy studentom i pracownikom, wpisuje się w tegoroczny jubileusz 80-lecia UMCS – mówił prof. Arkadiusz Bereza, Prorektor ds. ogólnych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Pełna galeria z uroczystości jest dostępna na profilu Facebook AZS Lublin.

Akademickie Mistrzostwa Województwa Lubelskiego są zaliczane jako ćwierćfinał Akademickich Mistrzostw Polski. Rozgrywki AMWL zostały objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka i Prezydenta Miasta Chełm Jakuba Banaszka. Inicjatywę wsparło Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Urząd Miasta Lublin i Urząd Miasta Chełm. Partnerem była sieć siłowni Endorfina Platinium – nowoczesny Fitness Klub w Lublinie. Patronat medialny sprawowali Pasja AZS, Spotted Lublin, TVP 3 Lublin, Polskie Radio Lublin i Dziennik Wschodni.

Foto: Bartłomiej Wójtowicz