UKW Bydgoszcz najlepszą ekipą AMP w wioślarstwie

1
1777

Zwycięstwem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Gospodarze imprezy byli również najlepsi w dwóch konkurencjach.

W sobotniej rywalizacji o akademickie medale w wioślarstwie rywalizowało 149 zawodników i 124 zawodniczek. Zgromadzona stawka walczyła o krążki w sześciu konkurencjach.

W jedynce kobiet zwyciężyła Zuzanna Jasińska z Politechniki Wrocławskiej, a tuż za nią uplasowały się Dominika Baranowska z Wyższej Szkoły Gospodarki i Anna Chlibenko z Politechniki Gdańskiej. W rywalizacji dwójek pań najlepsze były gospodynie. Duet Małgorzata Strybel i Oliwia Kania zdystansował inne kujawsko-pomorskie osady – Katarzynę Malinowską i Agatę Zielepuhę (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu) oraz Paulinę Waselę i Zuzannę Madaj (Politechnika Bydgoska). Wśród ósemek zwyciężyły natomiast wioślarki z UMK Toruń przed UKW Bydgoszcz i Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie,

U panów w konkurencji jedynek triumfował Gustaw Skarżyński (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie), który przed rokiem w Bydgoszczy był drugi. Jego ubiegłoroczne miejsce zajął Bartłomiej Zalega (Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu), a na najniższym stopniu podium stanął Adam Bujnowski (Uniwersytet Gdański). W męskiej dwójce podwójnej wagi lekkiej najlepiej spisali się przedstawiciele innej gdańskiej uczelni. Jan Aleksandrowicz, Szymon Stankiewicz (Politechnika Gdańska) finiszowali przed miejscowymi osadami – Adamem Siewaszewiczem i Arturem Zalewskim (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy) oraz Rafałem Nalewalskim i Dariuszem Paczkowskim (Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy). Reprezentanci gospodarzy byli natomiast bezkonkurencyjni w ósemkach. Za UKW Bydgoszcz uplasowali się kolejno WSG Bydgoszcz i Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.

W klasyfikacji drużynowej AMP w wioślarstwie w Bydgoszczy triumfowała ekipa gospodarzy. Obok UKW Bydgoszcz na podium zameldowali się drugi UMK Toruń oraz trzecia WSG Bydgoszcz. Wręczono też specjalne memoriałowe nagrody im. Teodora Kocerki –  zawodnika kilku klubów AZS, dwukrotnego medalisty olimpijskiego i wioślarza 80-lecia PZTW, jedynego przedstawiciela tej dyscypliny wśród 20 najlepszych sportowców XX wieku w Polsce. Wyróżnienia z rąk syna Jakuba Kocerki, który startował w ósemce Uniwersytetu Warszawskiego, odebrali triumfatorzy wyścigów jedynek: Zuzanna Jasińska i Gustaw Skarżyński.

Organizatorem tegorocznych AMP w wioślarstwie w Bydgoszczy był AZS Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Partnerami zawodów byli Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Urząd Miasta Bydgoszczy oraz Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Cykl Akademickich Mistrzostw Polski wspierają sponsor strategiczny Akademickiego Związku Sportowego PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wyniki Akademickich Mistrzostw Polski w wioślarstwie w Bydgoszczy

Klasyfikacja generalna uczelni

 1. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 2. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
 3. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy

Wyniki konkurencji

Kobiety

Jedynka

 1. Zuzanna Jasińska (Politechnika Wrocławska)
 2. Dominika Baranowska (Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy)
 3. Anna Chlibenko (Politechnika Gdańska)

Dwójka podwójna

 1. Małgorzata Strybel, Oliwia Kania (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy)
 2. Katarzyna Malinowska, Agata Zielepuha (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu)
 3. Paulina Wasela, Zuzanna Madaj (Politechnika Bydgoska)

Ósemka

 1. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
 2. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 3. Akademia Górniczo Hutnicza w Krakowie

Mężczyźni

Jedynka

 1. Gustaw Skarżyński (Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie)
 2. Bartłomiej Zalega (Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu)
 3. Adam Bujnowski (Uniwersytet Gdański)

Dwójka podwójna wagi lekkiej

 1. Jan Aleksandrowicz, Szymon Stankiewicz (Politechnika Gdańska)
 2. Adam Siewaszewicz, Artur Zalewski (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy)
 3. Rafał Nalewalski, Dariusz Paczkowski (Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy)

Ósemka

 1. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
 2. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
 3. Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie

 

 

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.