Piąta edycja Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS powoli dobiega końca. W najbliższy weekend w Bydgoszczy odbędą się przedostatnie zmagania w 2020 roku. Studenci z niepełnosprawnościami zmierzą się w grze w goalball.

Jest to gra drużynowa przeznaczona dla osób niewidomych i niedowidzących, stworzona w 1946 roku przez Niemca Seppa Reindle i Austriaka Hansa Lorenzena. Początkowo miała służyć jako forma rehabilitacji inwalidów wojennych. Obecnie jest to dyscyplina paraolimpijska, uprawiana w wielu krajach świata zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Najlepsi potrafią rzucać piłką wprawiając ją w ruch z prędkością do 80 km/h. Drużyna broniąca ma wtedy ułamek sekundy na zlokalizowanie i obronienie rzutu, polegając tylko na słuchu.

W tegorocznej imprezie udział weźmie 30 zawodników z różnych zakątków Polski. W stolicy województwa kujawsko-pomorskiego wystąpią studenci m.in. z Lublina, Zielonej Góry, Poznania, Krakowa czy Bydgoszczy. Rok kalendarzowy IMP AZS zamkną zmagania w tenisie stołowym, które w tym roku odbędą się w dniach 4-6 grudnia 2020 w Górkach Zachodnich.

Wszystkie informacje o nadchodzących wydarzeniach znajdziecie na stronie IMP AZS.

Głównym sponsorem zawodów jest Grupa LOTOS. Projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem zawodów w grze goalball jest Klub Uczelniany AZS Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy oraz Biuro ds. Osób Niepełnosprawnych WSG.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj