Trzy medale zdobyły żeńskie sztafety podczas drugiego dnia World Relays w Chorzowie. Na najwyższym stopniu podium stanął zespół 4×200 m, a na drugich miejscach panie kończyły finały biegów 4×100 m i 4×400 m.

Na pierwszych dwóch zmianach 4×200 m pobiegły dwie zawodniczki z klubów AZS – Paulina Guzowska (AZS AWF Katowice) i Kamila Ciba (OŚ AZS Poznań). Polki nie dały szans rywalkom, a zwycięstwo okrasiły nowym rekordem Polski – 1:34.98.

Srebrny medal zdobyła sztafeta pań 4×100 m z Magdaleną Stefanowicz (AZS AWF Katowice) i Pią Skrzyszowską (AZS AWF Warszawa). Polki po bardzo dobrym starcie w eliminacjach, za sprawą którego zapewniły sobie kwalifikację olimpijską do Tokio znajdowały się w gronie faworytek do podium i nie zawiodły. Świetną sprinterską dyspozycją popisała się na ostatniej zmianie Skrzyszowska, która wyprowadziła naszą sztafetę na medalową pozycję, a niewiele zabrakło, by wyprzedziła na ostatnich metrach Włoszkę. Sztafeta osiągnęła wynik 44,10 s.

Tytułu sprzed dwóch lat broniły zawodniczki w sztafecie 4×400 m, jednak w Chorzowie pobiegły w odmłodzonym składzie. Startujący w finale zespół tworzyły zawodniczki klubów AZS – Kornelia Lesiewicz (AZS AWF Gorzów Wielkopolski), Małgorzata Hołub-Kowalik (AZS UMCS Lublin), Karolina Łozowska (AZS AWF Katowice) i Natalia Kaczmarek (AZS AWF Wrocław). Polki przez cały bieg utrzymywały się w czołówce, po trzeciej zmianie zajmowały czwartą pozycję. Na ostatnim odcinku znakomicie spisała się Natalia Kaczmarek, która dzięki świetnemu finiszowi zapewniła polskiej sztafecie srebro. Triumfowały Kubanki.

Polacy zdobyli w Chorzowie pięć medali – dwa złote i trzy srebrne i wygrali klasyfikację punktową World Relays.