Trwa AZS Balkon Run, dołącz do biegu!

0
189

W środę, 15 kwietnia ruszyła inicjatywa AZS UMCS Lublin AZS Balkon Run. Domowy bieg cieszy się dużym zainteresowaniem – udział zadeklarowało do tej pory 150 osób. Planowany cel zbiórki na rzecz Specjalistycznego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie został już osiągnięty, ale nikt się nie zatrzymuje. Nadal można dołączyć do akcji, która potrwa do 21 kwietnia!

Przypomnijmy – AZS Balkon Run to domowy bieg na dystansie 5 kilometrów. Dozwolona jest forma zarówno biegu, jak i marszu, ale musi się on odbyć w domu, a zatem wewnątrz mieszkania, na tarasie, na balkonie. Można biegać w sposób tradycyjny lub skorzystać z bieżni. Środki zebrane podczas akcji zostaną przeznaczone na zakup środków ochronnych dla SPSK4 w Lublinie. Minimalna opłata startowa – cegiełka wynosi 5 zł, ale nie ma ograniczeń co do wysokości wpłaty.

– Inicjatywa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, a społeczny odbiór akcji jest znakomity. Mamy ponad 150 biegaczy z całej Polski. Co ważne, do akcji przyłączają się całe instytucje ‒ inne kluby, Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie czy ogromna liczba grup biegowych. Cieszymy się, że akcja osiągnęła zasięg ogólnopolski ‒ tutaj działa efekt skali ‒ mówi pomysłodawca i koordynator akcji, Dominik Małys.

Opłaty startowej, która zostanie przekazana dla szpitala dokonało do tej pory 125 osób. Celem zbiórki było uzbieranie 2000 złotych. Już dziś na koncie akcji znajduje się kwota ponad 3000 złotych. Nikt nie zamierza jednak spoczywać na laurach.

– Rzeczywiście, zbiórkę założyliśmy na 2000 złotych, a obecna kwota znacznie już ją przekracza. Trzeba przypomnieć w tym momencie, że 100% wpłat przekazujemy na rzecz SPSK nr 4 w Lublinie. To akcja charytatywna, więc robimy wszystko, by kwota była jak największa ‒ dodaje Dominik Małys.

Zgłoszenia do udziału w AZS Balkon Run napływają z całego kraju. Duże grono reprezentantów ma Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Ale także poza Polską znajdują się chętni by wspierać inicjatywę. Jedno z ciekawszych zgłoszeń pochodzi z Kuwejtu! Czy organizatorzy spodziewali się tak dużego zainteresowania?

– Po cichu cały zespół Balkon Run liczył na to, że inicjatywa przerodzi się w akcję o szerokim zasięgu. Należy tutaj podkreślić, że za sukcesem stoi liczne grono osób ‒ ogromnie dziękujemy grupie UMCS Biega za pomoc w organizacji, władzom UMCS za wsparcie i rozpowszechnienie wiadomości wśród społeczności akademickiej. To budujące, że mamy tylu wspaniałych ludzi wśród nas. Dziękujemy również mediom, które nagłośniły całą sprawę. Jak wcześniej wspomniałem, Balkon Run to praca wielu ludzi, a każda cegiełka jest tutaj na wagę złota ‒ komentuje koordynator AZS Balkon Run.

Zachęcamy wszystkich, by dołączyli do akcji! Aby wziąć udział w AZS Balkon Run należy:

1. Wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny TUTAJ

2. Dokonać opłaty startowej w wysokości minimum 5 zł na dedykowanej zbiórce : https://zrzutka.pl/z/azsbalkonrun, podając jako darczyńcę swoje imię i nazwisko oraz numer startowy, który wysłany zostanie w załączniku mailowym

3. Wstawić zdjęcie przebytej drogi wraz z czasem na stronę wydarzenia lub wysłanie go mailowo na adres: balkonrun@azs.umcs.pl

Regulamin biegu jest dostępny TUTAJ. Prosimy wszystkich uczestników o zapoznanie się z regulaminem akcji. Aktualności publikowane są na bieżąco na wydarzeniu na Facebooku. Zachęcamy do dołączenia: https://www.facebook.com/events/1501460783348309/

Autor: Kamil Wojdat

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here