Tokio 2020. Sztafeta w finale, kontuzja Marcina Lewandowskiego

0
1230

Sztafeta kobiet 4×400 m z Małgorzatą Hołub-Kowalik (AZS UMCS Lublin) i Justyną Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice) pewnie awansowała do sobotniego finału. Półfinałowego biegu na 1500 m nie ukończył Marcin Lewandowski (AZS UMCS Lublin).

Polki wygrały pierwszą serię eliminacyjną z czasem 3:23.10, wyprzedzając o niemal sekundę drugie na mecie Kubanki. W drugim biegu lepsze rezultaty od naszego zespołu uzyskały Amerykanki – 3:20.86 i Jamajki – 3:21.95 i tym samym Polki z trzecim wynikiem zapewniły sobie awans do finału. O medale nasze reprezentantki powalczą w sobotę o 14:30 polskiego czasu.

Półfinału na 1500 m nie ukończył Marcin Lewandowski. Zawodnik AZS UMCS Lublin z powodu kontuzji zszedł z bieżni na ostatnim okrążeniu.

W sesji porannej dziesiąte miejsce w kwalifikacjach z najlepszym wynikiem w sezonie – 43,09 s zajęła sztafeta kobiet 4×100 m, w której pobiegły zawodniczki AZS AWF Warszawa, Paulina Paluch i Pia Skrzyszowska. Polki nie uzyskały awansu do finału.