Justyna Iskrzycka (AZS AWF Katowice) zajęła trzecie miejsce w finale B kajakowych jedynek na 500 m.

Nasza kajakarka walczyła o awans o prawo startu w wyścigu medalowym, ale w swoim półfinale zajęła dopiero czwarte miejsce, uzyskując czas 1:53.899 i tracąc ponad sekundę do drugiej, premiowanej finałem A lokaty.

Wystąpiła więc w finale B, w którym finiszowała jako trzecia z czasem 1:54.086, wyprzedzając m.in. Martę Walczykiewicz. Kajakarkę AZS AWF Katowice sklasyfikowano tym samym na 11. miejscu. Wygrała Nowozelandka Lisa Carrington, dla której było to już trzecie złoto w Tokio.

Przed Polką jeszcze występ w czwórce na 500 m, w której popłynie ze srebrnymi medalistkami tych igrzysk – Karoliną Nają i Anną Puławską z AZS AWF Gorzów Wlkp. oraz Heleną Wiśniewską.