Tokio 2020. Przybytek i Kołodziński na dziewiątym miejscu

0
869

Reprezentanci Polski w żeglarskiej klasie 49er Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński uplasowali się na dziewiątej pozycji w olimpijskich regatach w Tokio. W ostatnim wyścigu, podwójnie punktowanym, zawodnicy AZS AWFiS Gdańsk zajęli czwartą lokatę.

Polacy finiszowali za ekipami, które ostatecznie stanęły na podium klasyfikacji generalnej (wygrali Brytyjczycy Dylan Fletcher i Stuart Bithell) i choć przed startem wyścigu medalowego mieli jeszcze nadzieję na poprawienie swojej pozycji, nie zdołali opuścić dziewiątego miejsca. Wcześniej dwukrotnie mogli się jednak cieszyć ze zwycięstw w wyścigach eliminacyjnych.

Przypomnijmy, że wcześniej w klasie 49er FX Kinga Łoboda (AZS AWFiS Gdańsk) z Aleksandrą Melzacką zajęły miejsce 15. Kolejny zawodnik gdańskiego klubu – Piotr Myszka – był szósty w klasie RS:X.