Żeglarz AZS AWFiS Gdańsk Piotr Myszka awansował na szóste miejsce po dwóch dniach olimpijskich żeglarskich zmagań w Tokio w klasie RS:X. Po pierwszym dniu gdańszczanin zajmował siódmą lokatę.
Myszka, który w pierwszym dniu zmagań obchodził swoje czterdzieste urodziny, poniedziałek zaczął od świetnego wyścigu, w którym zajął trzecie miejsce. W kolejnych było już gorzej – najpierw uplasował się na szóstej lokacie, a w ostatnim poniedziałkowym wyścigu był 13.
Ten ostatni wyścig jest w tej chwili w punktacji Polaka odrzucany jako najgorszy. Myszka zajmuje obecnie szóste miejsce, a do rozegrania ma jeszcze sześć wyścigów i wyścig medalowy. Windsurferzy wrócą do rywalizacji w środę.

![Brązowa medalistka IO też z brązowym medalem AMP! W Katowicach poznaliśmy najlepszych szermierzy! [WIDEO, FOTO]](https://pasja.azs.pl/wp-content/uploads/2026/06/20260613_MOD_AMP_Katowice_003-218x150.jpg)




















