Tokio 2020. Komplet młociarek w finale!

0
725

Trzy reprezentantki Polski, które wzięły udział w dzisiejszych eliminacjach rzutu młotem awansowały do finału. We wtorek o medale powalczą Anita Włodarczyk (AZS AWF Katowice), Malwina Kopron (AZS UMCS Lublin) i Joanna Fiodorow (OŚ AZS Poznań).

Mistrzyni olimpijska z Londynu i Rio de Janeiro potwierdziła wysoką dyspozycję w tym sezonie, już w pierwszej próbie uzyskując wymaganą odległość kwalifikacyjną, wynoszącą 73,50 m. Włodarczyk rzuciła 76,99 m i jak się okazało był to najlepszy wynik kwalifikacji, a zarazem rekord eliminacji na międzynarodowych imprezach (pięć lat temu w Rio de Janeiro rzuciła 76,93 m). Malwina Kopron posłała młot na odległość 73,06 m i z ósmym wynikiem awansowała do finału. Dziesiąte miejsce zajęła Joanna Fiodorow – 72,32 m. Finał odbędzie się we wtorek o godzinie 13:35 polskiego czasu.

Na półfinale swój udział w igrzyskach zakończyły płotkarki. Klaudia Siciarz (AZS AWF Kraków) była piąta w swoim biegu z najlepszym w tym sezonie wynikiem – 12,84 s. Szóstą pozycję w drugim półfinale zajęła Pia Skrzyszowska (AZS AWF Warszawa) – 12,89 s.

Na dwudziestym miejscu eliminacje 3000 m z przeszkodami ukończyła Alicja Konieczek (OŚ AZS Poznań), uzyskując drugi rezultat w karierze – 9:31.79.

Z walki o awans do półfinału 400 m zrezygnował Karol Zalewski (AZS AWF Katowice), który stanął na starcie, ale po 100 m zwolnił i dotruchtał do mety. Mistrza olimpijskiego w sztafecie mieszanej czeka jeszcze start w sztafecie mężczyzn 4×400 m i to na tym występie zamierza się teraz skupić. Wiadomo już także, że do rywalizacji indywidualnej na 400 m nie przystąpi jego klubowa koleżanka Justyna Święty-Ersetic, która będzie koncentrowała się na występie w sztafecie kobiet 4×400 m.