Tokio 2020. Katarzyna Wasick piąta! Pływacy zakończyli zmagania w Tokio

0
581

Katarzyna Wasick (AZS AWF Katowice) zajęła piąte miejsce w finale 50 m stylem dowolnym. Polka uzyskała rezultat 24,32 s.

Do brązowego medalu zabrakło zaledwie 0,11 sekundy. Triumfowała Australijka Emma McKeon z nowym rekordem olimpijskim – 23,81 s.

Niedziela była ostatnim dniem zmagań pływaków na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Dla Polaków to dużo lepsze zawody od tych przed pięcioma laty w Rio de Janeiro. Reprezentanci z klubów AZS wystartowali w trzech finałach. Piąte miejsce na 100 m stylem motylkowym zajął Jakub Majerski (AZS AWF Katowice), który dwukrotnie w Japonii poprawił rekord Polski na tym dystansie. Na szóstym miejscu rywalizację na 200 m stylem grzbietowym ukończył Radosław Kawęcki (AZS AWF Warszawa).

Warto odnotować także dwa rekordy Polski sztafet mężczyzn z udziałem azetesiaków – 4×100 m stylem zmiennym z Jakubem Majerskim i Jakubem Kraską (AZS Łódź) w składzie, która ostatecznie zajęła dziewiąte miejsce oraz 4×100 m stylem dowolnym z Kraską i Konradem Czerniakiem (AZS UMCS Lublin), która była jedenasta. W półfinale 200 m stylem grzbietowym wystąpiła najmłodsza w kadrze, zaledwie 15-letnia Laura Bernat (AZS UMCS Lublin).