Tego w Górkach jeszcze nie było!

0
483

Igrzyska bez barier zakończone! W miniony weekend miała miejsce druga edycja zawodów skierowanych do dzieci z niepełnosprawnościami. Do rywalizacji stanęła ponad setka niepełnoletnich uczestników, reprezentujących szkoły i kluby z aż 10 województw.

Pierwszego dnia zmagań, tuż po oficjalnym rozpoczęciu i rozgrzewce, uczestnicy rywalizowali ze sobą w badmintonie. Na sześciu boiskach rozgrywano zacięte pojedynki w kategoriach dziewcząt, chłopców oraz mikstach. Dzień później dzieci stanęły do rywalizacji w trzech dyscyplinach lekkoatletycznych. W pierwszej kolejności każdy uczestnik pchnął piłką lekarską, gdzie najlepsze wyniki oscylowały na odległość 14 metrów. Następnie zawodnicy mogli sprawdzić się w trójskoku, który przyniósł im wiele radości. Ostatnią konkurencją tego dnia był wyścig sztafetowy, gdzie rywalizowały czwórki z każdego ośrodka biorącego udział w Igrzyskach. 

Wieczorem doszło do spotkania z wicemistrzynią olimpijską – Agnieszką Kobus-Zawojską i reprezentantem Polski we wioślarstwie morskim Maciejem Zawojskim. Utytułowane małżeństwo spotkało się z dziećmi, by opowiedzieć o swojej pasji do sportu i zamiłowaniu do aktywności fizycznej. Dzieci mogły zadać pytania, a także zrobić pamiątkowe zdjęcie. 

Ostatni dzień sportowych zmagań stanął pod znakiem ergometru wioślarskiego. Dla wielu nowo poznana dyscyplina od samego początku zyskała rzeszę fanów, czego można było się spodziewać mając tak wspaniałą parę trenerów, jak małżeństwo Zawojskich. 

Imprezę zakończyło wręczenie uczestnikom pamiątkowych medali, dyplomów oraz zdjęć. Na uroczystym zakończeniu pojawił się mistrz olimpijski we wioślarstwie Adam Korol, a także wicemistrz świata w piłce ręcznej – Damian Wleklak. Każdy uczestnik otrzymał również książkę ufundowaną przez Dom Wydawniczy Rebis oraz pakiet okolicznościowych gadżetów sponsorowanych przez partnerów wydarzenia. 

Igrzyska bez barier to projekt realizowany przez Akademicki Związek Sportowy. Wydarzenie sfinansowano ze środków Funduszu Solidarnościowego, Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli Onet, Przegląd Sportowy oraz portal Pasja AZS. Impreza sportowa odbyła się w obiektach Centralnego Ośrodka Sportu Akademickiego w Górkach Zachodnich. 

Więcej zdjęć i wideo dostępne tutaj.

Tekst: Dominika Hoft
Foto: Ewa Milun-Walczak / MILUNA