Już w najbliższy weekend 10-12 grudnia w Warszawie po raz pierwszy odbędą się Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS w szermierce. Prawo startu w zawodach mają wszystkie pełnoletnie osoby z niepełnosprawnościami.

Szermierka to kolejna dyscyplina, która obok podnoszenia ciężarów, narciarstwa alpejskiego i siatkówki na siedząco w bieżącej edycji zalicza swój debiut w cyklu IMP AZS. Na zawody zapraszamy wszystkie osoby z niepełnosprawnościami, które są członkami Akademickiego Związku Sportowego i mają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie lekarza orzecznika ZUS lub orzeczenia o zaliczeniu do jednej z grup inwalidów. 

Zawody odbędą się w obiektach Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie przy ulicy Marymonckiej 34. Organizator pokrywa koszty związane z zakwaterowaniem i wyżywieniem zakwalifikowanych zawodników. Uczestnicy na własny koszt przyjeżdżają na zawody. 

Zgłoszenia przyjmowane są do środy, 8.12.2021 do godziny 20.00 na stronie internetowej projektu.

Projekt Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS finansowany jest przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Głównym sponsorem zawodów jest Grupa LOTOS. Sponsorem strategicznym jest Grupa PZU. Zadanie dofinansowane ze środków z budżetu Województwa Mazowieckiego. Fundatorem nagród jest Dom Wydawniczy REBIS. Patronat honorowy nad cyklem zawodów IMP AZS objął Polski Komitet Paraolimpijski. Organizatorem zmagań w szermierce jest Akademicki Związek Sportowy oraz Integracyjny Klub Sportowy Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Tekst: Dominika Hoft