Kocham Cię, Polsko!

0
816

Ponad 300 osób uczestniczyło w Teście Coopera, połączonym ze świętowaniem rocznicny odzyskania przez Polskę niepodległości. W piątek, 8 listopada uczniowie i studenci z Zielonej Góry pokonali dystans około 700 000 metrów.

Impreza „Test Coopera – 12 minut dla wolnej Polski” odbyła się na stadionie Zespołu Edukacyjnego nr 4. Uczestnicy startowali w ośmiu turach, z podziałem na kategorie wiekowe. Młodzi biegacze chętnie manifestowali swój patriotyzm. Wielu z nich przywdziało koszulki w barwach narodowych, malowało twarze lub zabrało biało-czerwone flagi czy szaliki. Po pięciu startach, płytę boiska wypełnili uczniowie pobliskiej szkoły. Równo o godzinie 11:11 został odśpiewany Hymn Polski.

Po hymnie nadszedł czas na kolejne starty. Najlepsi odnotowywali wyniki w granicach 3200 metrów. Na stadionie nieustannie panowała fantastyczna atmosfera. Po zakończonym biegu na wszystkich czekała woda oraz ognisko z kiełbaskami.

– Biorę udział w takim teście po raz drugi. Poprawiłem swój wynik i to jest dla mnie najważniejsze. Warto pracować – mówił jeden z uczestników biegu.

To była druga edycja tegorocznego Testu Coopera. KU AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego był w tym roku również organizatorem wiosennej edycji. W dwóch odsłonach udział wzięło ponad 500 osób. Młodzi beneficjenci mogli wziąć udział w wydarzeniu dzięki dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

– To był naprawdę dobry dzień dla mnie. Najpierw odśpiewałam Mazurka Dąbrowskiego, później przebiegłam test, który zakończyłam wynikiem 2400 m, więc jestem zadowolona – z uśmiechem podsumowała uczestniczka biegu.

Tekst: Dawid Piechowiak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj